אודותינו

תוכן עניינים מהיר

אידיאל היופי נקבע על פי מראה חיצוני, ולכן עולם האסתטיקה רווי במגוון טיפולים אסתטיים מתקדמים המאפשרים לנשים וגברים להשיג את המראה החיצוני האידיאלי אליו הם שואפים. אחד מטיפולים אלו כולל גם ניתוח מתיחת בטן, שהינו טיפול אסתטי כירורגי המשנה ומעצב את אזור הבטן של המטופלים המעוניינים להשיג בטן שטוחה, מוצקה ואסתטית יותר.

באתר Iflat תוכלו למצוא את כל המידע שצריך לדעת בנושא טיפולי מתיחת בטן, סוגי הטיפולים המוצעים במקרה של עודפי עור בבטן, קהל היעד המתאים לטיפולים אלו, וכן תשובות לכל השאלות בנושא ניתוחי מתיחת בטן ושיפור המראה האסתטי של אזור זה בגוף.

מה המטרה של ניתוח מתיחת בטן?

מתיחת בטן כשמה כן היא – פעולה שנועדה למתוח את העור בבטן בצורה קוסמטית, כדי להחליק ולהשטיח עודפי עור ושומן שהצטברו באזור זה. ניתן לומר כי ניתוח מתיחת בטן הינו ניתוח להסרת עודפי עור ושומן, כיוון שתהליך השטחת הבטן כרוך בפתיחת הבטן לצורך סילוק של רקמות שומן, הסרה של עודפי עור שעיוותו את מראה הבטן וכן הידוק השרירים שיקנו לאזור הבטן מראה מוצק והדוק יותר.

למי הניתוח מתאים?

מדובר על פעולה כירורגית אסתטית המיועדת לנשים וגברים שירדו במשקל ונותרו עם עודפי עור נרחבים באזור הבטן, וכן גם נשים לאחר לידות הסובלות מעור עודף באזור הבטן התחתונה כתוצאה מהתרחבות והתכווצות העור במהלך ההיריון. למרות שתוצאות הטיפול זהות עבור גברים ונשים, הליך מתיחת בטן לגברים עשוי להיות שונה במהותו כיוון שמצבורי השומן בגוף הגברי הינם עמוקים ונרחבים יותר.

סוגי מתיחת בטן

ניתן לחלק את סוגי מתיחת בטן לשלושה סוגים עיקריים:

  • מתיחת בטן מלאה – פרוצדורה נרחבת של מתיחת בטן, הכוללת הסרה מלאה של עודפי עור בבטן וכן רקמות שומן, בנוסף לניתוח משלים הכולל הזזה של הטבור כדי להתאימו למיקומו החדש לאחר פעולת המתיחה.
  • מתיחת בטן היקפית – ניתוח ייעודי עבור הסרה של עודפי עור לאחר ירידה במשקל, כיוון שהפרוצדורה הזו כוללת הסרה של רקמות שומן ועור מאזורים נוספים לבטן כמו גב, ישבן ומותניים.
  • מיני מתיחת בטן – נקראת גם מתיחת בטן חלקית, כיוון שפרוצדורה זו מבוצעת רק באזור של הבטן התחתונה.

מיני מתיחת בטן – למי היא מתאימה?

כיוון שניתוח מיני מתיחת בטן מתבצע רק בחלק התחתון של הבטן, זהו ניתוח ייעודי עבור נשים וגברים הסובלים ממצבור שומן ועור עודף בחלק זה בגופם. לרוב ניתן לראות אצל נשים הצטברות של עודפי עור לאחר לידה באזור הבטן התחתונה, ולכן פרוצדורה אסתטית זו יכולה להיות פתרון מצוין כדי לסלק את עודפי העור והשומן שהצטברו באזור זה.

מתיחת בטן היקפית או מלאה?

אנשים שעברו ירידה קיצונית במשקל, לרוב בעקבות ניתוח קצור קיבה או התקנת שרוול, נהנים ממשקל גוף נמוך ובריא יותר – אך ההשלכות לירידה הדרסטית באחוזי משקל גופם הן הידלדלות של העור, כך שלמעשה העור נראה כמו "תלוי" על גופם. כיוון שמדובר על בעיה אסתטית הפוגעת במראה ובדימוי החיצוני, ניתן לטפל בעודפי העור באמצעות ניתוח מתיחת בטן מותאם. הבחירה בין מתיחת בטן היקפית (מלאה), הכוללת הסרת שומן ועור באזורים נוספים חוץ מהבטן, לבין מתיחת בטן מלאה תקבע לרוב על פי המנתח הפלסטי שיידע להתאים את סוג הטיפול הנדרש לציפיות המטופל.

כיצד להתכונן לניתוח מתיחת בטן?

ההכנות הנדרשות לקראת ניתוח מתיחת בטן יובאו בפני כל מטופל במעמד פגישת הייעוץ עם המנתח הפלסטי. מטופלים שמעשנים מוכרחים להפסיק לעשן לפחות חודש לפני הניתוח וכן חודש לאחריו, כיוון שהניקוטין המצוי בסיגריות עשוי לפגום ואף לעכב את תהליך ההחלמה של הגוף לאחר הניתוח. מטופלים שבוחרים לעבור מתיחת בטן בחו"ל יצטרכו לטפל בכל התהליך הכרוך בנסיעה לטיפולים אסתטיים בחו"ל כמו טיסות, העברות, לינה וכו'.

מהו זמן ההחלמה לאחר הניתוח?

זמן ההחלמה משתנה ממטופל למטופל, וכן תלוי גם בסוג ניתוח הבטן שכל מטופל עבר. חשוב להקפיד על ההנחיות שהמנתח הסביר לפני השחרור לבית, ולהימנע מכל פעילות גופנית מאומצת שעשויה לפגוע בהליך ההחלמה ובתוצאות הניתוח. כיוון שהפרוצדורה כרוכה בהסרה של עודפי עור מאזור הבטן, המטופלים יונחו ללבוש חגרת לחץ אלסטית שתסייע להליך ההחלמה.

מתיחת בטן ללא ניתוח – יש דבר כזה?

אנשים שרוצים להשיג בטן שטוחה ואסתטית אך אינם מעוניינים לעבור ניתוח כירורגי לשם כך, יוכלו למצוא טיפול חלופי לצורך הסרת עודפי עור ללא ניתוח. מדובר על הליך של מתיחת בטן בלייזר המתבצע באמצעות מכשור מיוחד המשלב שאיבת שומן, וכן צריבת תאי שומן באמצעות צינורית ייעודית המוחדרת לגוף.

עלויות של ניתוחי מתיחת בטן

כדי לדעת כמה עולה מתיחת בטן, יש להבין קודם כל מהי הפרוצדורה הדרושה להשגת התוצאות הרצויות מהטיפול. ניתן לומר כי ממוצע העלויות של ניתוח מתיחת בטן נע בין 25-60 אלף ₪ לכל טיפול.

ליצירת קשר מהירה

לבדיקת התאמה לניתוח מתיחת בטן

מלאי את הפרטים ונחזיר לך תשובה מהרופא המומחה שלנו בהקדם האפשרי