מתיחת בטן ללא ניתוח

תוכן עניינים מהיר

כמעט כולם מרגישים לא שלמים עם מראה גופם, במיוחד בקיץ אז רוצים להוריד את הבגדים הרחבים והמחממים של החורף ולעבור ללבוש קליל, דק וגם צמוד יותר, או שמעוניינים לבלות בבריכה או בחוף הים עם בגד ים ולהרגיש נוח עם מראה הגוף החשוף. כמובן שהפתרון להפחתה במשקל הוא דיאטה ומשטר אימונים מתאים, אך פתרון זה איננו ייתן מענה במקרה שקיימים בגוף מצבורי שומן ועודפי עור שאימוני כושר ודיאטות לא מצליחים להעלים.

משום כך נשים וגברים בוחרים לעבור לשיטות טיפוליות אסתטיות לשיפור מראה הגוף, כאשר הטיפולים המבוקשים ביותר בתחום הינן פרוצדורות למתיחה ומיצוק של העור באזור הבטן. זהו האזור המרכזי והבולט ביותר בגוף, ולכן מיצוק וחיטוב שלו ישפיעו באופן ניכר על המראה האסתטי המושך וכן על הדימוי העצמי החיובי. בין היצע הטיפולים הקיימים בתחום מתיחת בטן, ישנם כמה טיפולים אסתטיים יעילים שאינם מחייבים ניתוח כירורגי הכולל פתיחה של הבטן לצורך עיצובה, עליהם נפרט בהרחבה בהמשך.

מהי מתיחת בטן ללא ניתוח?

מתיחת בטן הינה שם כולל למגוון פרוצדורות אסתטיות שמטרתן לחטב את אזור הבטן, כאשר ההליך הפורמלי הבסיסי כולל ניתוח כירורגי למטרות אסתטיות לצורך הסרה של עודפי עור ורקמות שומן מאזור הבטן. הודות להתפתחות הרפואה האסתטית ופיתוח מכשור חדשני ומתקדם, קיימים כיום פתרונות יעילים ואיכותיים המאפשרים לבצע הסרת עודפי עור ללא ניתוח וללא סיכונים אפשריים. פתרונות אלו נכללים בהגדרה של טיפולי מתיחת בטן ללא ניתוח, המונעים מהמטופלים פרוצדורה ניתוחית מורכבת וכואבת וכן צורך בהחלמה והתאוששות ארוכה.

איך מתבצעת מתיחת בטן ללא ניתוח?

בשונה מפרוצדורות שגרתיות של מתיחת בטן קלאסית המחייבת לערוך ניתוח להסרת עודפי עור, מתיחת בטן ללא ניתוח מתבצעת באמצעות מכשור מיוחד ולא פולשני המבצע את פעולת המתיחה, מיצוק והרמה משכבת העור החיצונית של המטופלים. ישנן שיטות הכוללות החדרת צינורית דקה מאוד מתחת לעור, על מנת להגיע לשכבות העור העמוקות יותר, פעולה שתחייב את הרופא לבצע חתך זעיר באזור הטיפול.

השיטות השונות למתיחת בטן ללא ניתוח

נשים וגברים המעוניינים להיפטר ממצבורי שומן בבטן ולהשיג מראה מוצק, שטוח ואסתטי יותר יוכלו לעשות זאת ללא ניתוח כירורגי באמצעות כמה שיטות שונות למתיחת בטן ללא ניתוח:

  • הקפאת שומן – תגליות שונות הוכיחו כי תאי שומן מסוגלים להתפרק לאחר חשיפה לקור קיצוני, ולכן הקפאת שומן הפכה להיות אחת מהשיטות הנפוצות לסילוק תאי שומן מהגוף, כאשר הפרוצדורה מתבצעת לרוב באזורים "הבעייתיים" בגוף בהם מתרכזים תאי שומן עודפים כמו הבטן והמותניים.
  • המסת שומן – פרוצדורה זו מוכרת גם בשם בודי טייט (Body Tite) כיוון שהיא מעניקה תוצאות של גוף הדוק ומוצק. המסת שומן מתבצעת באמצעות אלקטרודות המוחדרות לגוף המפיקות גלי רדיו, פעולה הגורמת לחימום של רקמות ותאי השומן העודפים והמסתם.
  • מתיחת בטן בלייזר – טיפולי מתיחת בטן בלייזר הפכו להיות תחליף מצוין לניתוחי שאיבת שומן קלאסיים, במיוחד עבור אנשים הסובלים מהצטברות של שומן ועודפי עור בהיקפים קטנים באזור הבטן. בהליך זה מתבצע חימום של תאי העור באזור המטופל, דבר המעודד את חלבון הקולגן להתחדש ולהיראות בריא ומתוח יותר.

איך מתבצע ההליך של כל שיטה?

  • הליך הקפאת שומן: מכשיר מיוחד הפולט קור קיצוני מונח על גבי העור באזור הטיפול הייעודי, במקרה זה באזור הבטן, ויוצר קירור הדרגתי החודר אל שכבות השומן התת עוריות המפרק אותם. תאי השומן המפורקים מופרשים מהגוף בתהליך ביולוגי טבעי הנמשך מספר שבועות, ולכן ניתן יהיה לראות את תוצאות הטיפול רק כעבור כשישה שבועות.
  • הליך המסת שומן: האלקטרודות הפולטות גלי רדיו ממוקמות באזור הטיפול המיועד, כאשר אלקטרודה אחת מוחדרת אל מתחת לעור באמצעות חתך קטן ואילו אלקטרודה שנייה נמצאת מעל העור. גלי הרדיו פולטים חום המפרק וממס את תאי השומן באזור הטיפול, ובמקביל תאי השומן המפורקים נשאבים מהגוף דרך הצינורית המחוברת אל האלקטרודה שהוחדרה לגוף.
  • הליך מתיחת בטן בלייזר: בתחילת הטיפול מוחדר לגופו של המטופל סיב לייזר מזערי הפולט אנרגיה בעוצמה מבוקרת, וכך גורם להרס ופירוק של תאי השומן באזור הטיפול מבלי לפגוע באיברים סמוכים. רקמות השומן המפורקות אינן נשאבות מהגוף, אלא נפלטות מהגוף מהליך ביולוגי טבעי של הגוף לאחר מספר שבועות.

מהם ההבדלים בין השיטות השונות?

ניתן לשים לב כי כל השיטות המחליפות את ניתוחי מתיחת הבטן הקלאסיים שונים במהותם, בין אם מדובר על טיפולי הקפאת שומן המתבססים על פעולת הקור או המסת שומן הגורמים לחימום של תאי שומן והמסתם מהגוף. בשיטת הקפאת שומן לרוב יש לבצע מספר טיפולים כדי לראות תוצאות בפועל, הניכרות רק לאחר מספר שבועות, ואילו בשיטת המסת שומן התוצאות הן מיידיות לאחר טיפול אחד בלבד. לכן הבחירה בסוג הטיפול שיעניק מתיחת בטן אידיאלית צריכה להיות בייעוץ מול רופא פלסטי המתמחה בטיפולים מתחום האסתטיקה, בהתאם לרצונות האסתטיים של כל מטופל בנוגע למראה גופו.

ישנם מקרים בהם הרופא ימליץ למטופלים לשלב בין כמה שיטות טיפול של מתיחת בטן ללא ניתוח, כמו מתיחת בטן בלייזר בשילוב טיפולי המסת שומן שיעצימו את התוצאות הסופיות של בטן שטוחה וחטובה.

האם שאיבת שומן נחשבת למתיחת בטן ללא ניתוח?

נהוג לבלבל בין שיטת שאיבת שומן לשיטות הטיפול למתיחת בטן שאינן ניתוחיות, כיוון שהמושג שאיבת שומן אינו כולל את המונח "ניתוח". יחד עם זאת יש להבין כי למרות שקיים שוני מהותי בין שאיבת שומן לניתוח מתיחת בטן, המתבסס על הפעולה של הסרת עודפי עור בבטן שאיננה אפשרית בשאיבת שומן, פרוצדורת שאיבת שומן איננה חלק מטיפולי מתיחת בטן ללא ניתוח כיוון שהיא מחייבת הרדמה מלאה וכן תהליך החלמה של מספר שבועות. לעומת זאת מתיחת בטן ללא ניתוח איננה דורשת הרדמה מלאה או החלמה ממושכת, ואף לעיתים בשיטות מסוימות איננה מצריכה הרדמה מקומית כיוון שהיא לא כרוכה בכאבים.

למי מתאים מתיחת בטן ללא ניתוח?

למרות היתרונות של מתיחה ומיצוק של הבטן ללא כל מעורבות כירורגית פולשנית וכואבת, יש לזכור כי השיטות למתיחת בטן ללא ניתוח אינן מיועדות לכולם. קהל היעד המתאים לסוג טיפולים אלו הינם נשים וגברים הסובלים ממצבורי שומן קטנים ונקודתיים באזור הבטן, שדיאטה או פעילות גופנית סדירה אינם מצליחים להעלים אותם כנדרש. גם נשים שעברו הריונות ונותרו עם עודפי עור לאחר לידה המתרכזים בבטן התחתונה יוכלו להתאים לטיפולים אלו, זאת במידה ומדובר על מצבורי שומן או עודפי עור בהיקפים קטנים.

חשוב להדגיש כי מתיחת בטן אינה מהווה תחליף לדיאטה וירידה במשקל, אלא מאפשרת להשלים את התהליך של ירידה במשקל הגוף באמצעות מיצוק וחיטוב הבטן, והעלמת עודפי עור קטנים ומדלדלים הפוגעים בתוצאה הסופית של חיטוב הגוף.

יתרונות וחסרונות של מתיחת בטן ללא ניתוח

אנשים שמחפשים אחר פתרון יעיל להצרת היקפים ומיצוק הבטן ללא צורך בניתוח, יוכלו למצוא את המענה המתאים לכך באמצעות טיפולי מתיחת בטן שאינם פולשניים. נוסף ליתרון של חיטוב ומיצוק הבטן ללא פתיחה כירורגית של הבטן והחלמה ממושכת, מדובר על הליכים אסתטיים פשוטים המונעים מהמטופלים סיבוכים בריאותיים אפשריים לאחר ניתוחים כמו דימומים, שטפי דם, נמקים וכו'. כיוון שמדובר על פעולה פשוטה ומהירה, המטופלים יוכלו לרוב לחזור לפעילות שגרתית כבר למחרת הטיפול וללא הגבלות מיוחדות. במקרה של טיפולי הקפאת שומן, מדובר על הליך קל ואינו כואב המבוצע על גבי העור ולכן לא נדרשים גם חתכים זעירים בעור לצורך הטיפול.

יחד עם שלל היתרונות שטיפולים אלו מציעים, ישנו חסרון מהותי המונע ממנעד רחב של מטופלים להיעזר בשיטות לא פולשניות אלו לצורך חיטוב והצרת היקפים. לכן במקרה של אנשים שהשילו קילוגרמים רבים ממשקלם ונותרו עם עודפי עור לאחר ירידה במשקל, טיפולים אילו אינם יהיו יעילים כיוון שהם אינם מטפלים בסילוק והסרה של עודפי עור משמעותיים. נוסף לחסרון זה, יש לקחת בחשבון כי חלק משיטות הטיפול הלא ניתוחיות לא יעניקו תוצאות מיידיות לאחריהן, ולעיתים יחייבו סדרה של כמה טיפולים כדי להגיע לתוצאות הנדרשות לבטן מוצקה וחטובה.

האם נשארת צלקת לאחר הטיפולים?

לרוב מטופלים הבוחרים בשיטות מתיחת בטן ללא ניתוח נמנעים מנשיאת צלקות גדולות על גופם כתוצאה מהניתוח, למרות שצלקות אלו נעשות בצורה מחושבת ומוסתרת ככל הניתן. השיטות השונות למתיחת בטן ללא ניתוח אינן מטפלות בהסרה של עודפי עור גדולים ומשמעותיים, ולכן אין צורך לבצע חתכים גדולים ונרחבים בעור המהווים את הגורם העיקרי לצלקות שנותרות לאחר ניתוחי מתיחת בטן קלאסיים.

יחד עם זאת יש לקחת בחשבון כי חלק מהטיפולים הלא-ניתוחיים כוללים החדרה של צינוריות או אלקטרודות דקות מתחת לעור, פעולה המחייבת ביצוע של חתך על העור כדי להחדיר את האמצעים האלו אל מתחת לשכבות העור היכן שנמצאים תאי השומן. כך שבמקרה של פרוצדורות כאלו, כמו המסת שומן או מתיחת בטן בלייזר, עשויות להיוותר צלקות על גבי העור אך הן מזעריות וכמעט אינן מורגשות – במיוחד אם משווים את היקפן לניתוחי מתיחת בטן הכוללים צלקות ארוכות ומשמעותיות.

כמה עולה מתיחת בטן ללא ניתוח?

ניתן לומר כי יתרון נוסף לטיפולי מתיחת בטן ללא ניתוח כרוך בעלויות הנמוכות לכל טיפול, זאת בהשוואה לניתוחי מתיחת בטן קלאסיים העשויים לעלות בין 30-60 אלף ₪. כיוון שמדובר על שיטות שונות למתיחה ומיצוק של הבטן ללא ניתוח, כל שיטה כזו כרוכה בעלויות אחרות לפי הפירוט הנ"ל:

  • מתיחת בטן בלייזר: העלות הממוצעת של מתיחת בטן בלייזר לגברים ונשים נעה בין 8000-15000 ₪, כאשר העלות הסופית נקבעת בהתאם לאזור הטיפול הנדרש.
  • הקפאת שומן: המחיר הממוצע לטיפול בודד של הקפאת שומן יעלה 5000 ₪, זאת בהתאם לאזור והיקף הטיפול הנדרש.
  • המסת שומן: כיוון שקיימים מכשירים שונים המבצעים את הפעולה של המסת שומן באמצעות גלי רדיו, ניתן לומר כי העלות הממוצעת לטיפולים מהסוג הזה ינועו בין 5000-15000 לכל טיפול בהתאם לסוג המכשיר, אזור הטיפול, מספר הטיפולים הנדרשים ופרמטרים נוספים.

ליצירת קשר מהירה

לבדיקת התאמה לניתוח מתיחת בטן

מלאי את הפרטים ונחזיר לך תשובה מהרופא המומחה שלנו בהקדם האפשרי