עודפי עור לאחר לידה

תוכן עניינים מהיר

סובלת מהצטברות של עודפי עור לאחר לידה? תשמחי לדעת כי כיום ישנם מגוון פתרונות אסתטיים מתקדמים שיאפשרו לך להיפטר מאותם קפלי עור עודפים, כך שתוכלי לחזור ללבוש בגדי ים או חולצות בטן כפי שתמיד אהבת. פתרונות אלו מתבססים על טיפולי מתיחת בטן, שיאפשרו לעור שבבטן לחזור להיות אלסטי וגמיש וגם להיראות חטוב, הדוק ומוצק יותר.

כדי שתוכלי להכיר את הטיפולים הקיימים בתחום הרפואה האסתטית ואת היתרונות והחסרונות שלהם, להבין איזה סוג טיפול יוכל להתאים לך ומה כרוך בכל סוג טיפול שקיים – ריכזנו כאן את כל המידע המקיף והחשוב שצריך לדעת בנושא עודפי עור לאחר לידה.

עודפי עור לאחר לידה – האם כולן סובלות מהם?

אצל כל אחת תהליך ההיריון נמשך כתשעה חודשים, בסיומם מגיח לאוויר העולם תינוק מתוק שמכניס אור ושמחה למשפחה. נוסף להשפעות של חוסר השינה שלך ושל בן זוגך בתקופה הראשונה לחייו של התינוק החדש, את עשויה לסבול גם מהצטברות של עודפי עור מיותרים המתרכזים באזור הבטן התחתונה.

יש לציין כי לא בהכרח כל אישה שעוברת הריון ולידה תסבול מהצטברות של עודפי עור, כיוון שהעניין תלוי בכמה גורמים כמו מספר הקילוגרמים שכל אישה עלתה במהלך ההיריון, מבנה גופה של כל אחת, משקלו של התינוק שהתפתח בבטן וגם לפעמים גורמים גנטיים עשויים להשפיע על היווצרות עודפי עור בבטן.

האם עודפי עור בבטן נגרמים רק מלידות?

עודפי עור הם למעשה שטחים מסוימים בעור האנושי שמתרופפים ונראים כמו "תלויים" על הגוף, כאשר לרוב האזור המרכזי בו עודפי עור אלו מצטברים הוא אזור הבטן. כיוון שמדובר על החלק המרכזי והגדול בגוף, עודפי העור המתרכזים בו יהיו משמעותיים יותר וכך בהתאם יפגעו במראה האסתטי ובקימורים הטבעיים שיש לגוף.

הגורמים להיווצרות עודפי עור בבטן אינם רק כתוצאה מהתרחבות הבטן במהלך ההיריון, אלא עשויים להתרחש כאשר מתחוללים שינויים משמעותיים רבים בעור, כמו לדוגמה ירידה דרסטית במשקל הגוף בעקבות דיאטה קיצונית או ניתוח בריאטרי. במקרים אלו העור היה בעבר מתוח כדי שיוכל להקיף את רקמות השומן בגוף ואת הגזרה המלאה שלו, אך לאחר השלה משמעותית במסת השומן ומשקל הגוף העור לא מסוגל לחזור ולהתכווץ בצורה נרחבת כזו – וכך נוצרים עודפי עור מיותרים באזורים שונים בגוף, ולא רק באזור הבטן.

האם ניתן להיפטר מעודפי עור רק באמצעות הליכים טיפוליים?

כיוון שעודפי עור פוגעים באופן משמעותי במראה האסתטי והמושך של הגוף, הפתרון המתאים לבעיה אסתטית זו יהיה מענה קוסמטי מצד רופאים ומומחים המשתמשים בטיפולים אסתטיים מתקדמים. חשוב לציין כי לא כל אחת תצטרך לעבור טיפול אסתטי לצורך סילוקם של עודפי עור לאחר הלידה, כיוון שגם באמצעות פעילות גופנית מתונה וקבועה ואימוץ הרגלים תזונתיים בריאים ניתן להחזיר לעור את הגמישות וחיוניות שחסרה לו, כאשר הפעילות הספורטיבית תאפשר לחזק את השרירים בבטן וכך למצק ולחטב את כל האזור.

במקרים בהם פעילות גופנית איננה מאפשרת להיפטר מעודפי העור המטרידים, אין מנוס מפנייה אל רופאים פלסטיים שיציעו טיפולים אסתטיים שונים, שמטרתם להסיר את אותם עודפי עור לאלתר בדרך יעילה שתעניק תוצאות מצוינות.

טיפולי מתיחת בטן – מהם ולמי הם מיועדים?

כאשר עודפי העור מתרכזים באזור הבטן, הפתרון האסתטי המתאים יהיה טיפול מתיחת בטן שיאפשר למצק ולחטב את העור בבטן וכך להחמיא לגזרה הנשית של הגוף. כדאי לדעת כי טיפולי מתיחת בטן אינם מיועדים רק עבור נשים הסובלות מעודפי עור בבטן, אלא גם גברים המעוניינים להיפטר ממצבורים של עודפי עור ושומן בבטנם יוכלו לבצע טיפולי מתיחת בטן לגברים, כאשר לעיתים טיפולים אלו ישולבו עם הליכים קוסמטיים למיצוק והבלטה של שרירי הבטן הגבריים.

סוגי מתיחת בטן

כאמור, היצע הטיפולים האסתטיים המעניקים בטן שטוחה והדוקה הוא רחב ומגוון, וכיום ניתן למצוא כמה טיפולים נפוצים הנחשבים כיעילים במיוחד במקרה של הצטברות עודפי עור בבטן:

  • מתיחת בטן היקפית – שיטה זו כוללת טיפול למתיחת בטן בהליך כירורגי, ולכן הסרת עודפי העור מתבצעת על ידי מנתח פלסטי לאחר הרדמה מלאה וביצוע חתך רוחבי בבטן. במקרים של הצטברות עודפי עור באזורים נרחבים נוסף לבטן, ניתן לבצע הסרה יעילה של עודפי עור מהמותניים, גב, ישבן וירכיים.
  • מתיחת בטן חלקית – סוג הליך זה מוכר גם בשם מיני מתיחת בטן, כיוון שהוא מתבצע רק בחלק התחתון של הבטן. גם שיטה זו הינה כירורגית ומחייבת הרדמה מלאה וביצוע חתך בבטן, אך כיוון שמדובר על הסרת עודפי עור נקודתיים מאזור הבטן התחתונה זהו הליך קצר ופשוט יותר לעומת הניתוח הקלאסי למתיחת בטן.
  • מתיחת בטן באמצעות סיב לייזר – שיטה למתיחת בטן שאיננה פולשנית, ולכן איננה מצריכה הרדמה מלאה וכן התאוששות ממושכת. הליך זה מאפשר לבצע מתיחת בטן באמצעות סיב לייזר דק, כך שהחום שנפלט מחמם והורס את רקמות השומן  בבטן ומאפשר למצק ולחטב את העור.
  • מתיחת בטן באמצעות גלי רדיו – הליך נוסף שאינו כולל ניתוח, ומבוצע באמצעות מכשור מתקדם הפועל מעל שכבת העור באמצעות גלי רדיו. גלי הרדיו ממיסים את רקמות השומן ושואבים אותם מהגוף ,ובמקביל מבצעים מיצוק ומתיחה של העור באזור הטיפול.
  • מתיחת בטן על ידי קירור / הקפאה – גם שיטה זו מבוצעת מעל שכבת העור ואיננה כרוכה בהליך ניתוחי, כאשר הפרוצדורה מתבצעת באמצעות מכשור הפולט קור קיצוני החודר אל שכבות השומן, הורס אותם וגורם להם לצאת מהגוף בהליך ביולוגי טבעי.

ניתוח להסרת עודפי עור לאחר לידה – יתרונות וחסרונות של השיטה

בין הפתרונות למתיחה וחיטוב של הבטן לאחר לידה קיימת השיטה הניתוחית, באמצעותה ניתן להשיג תוצאות מהירות ויעילות של בטן מתוחה, הדוקה וחטובה שתחמיא לגזרה המקומרת של הגוף הנשי. למרות היעילות הגבוהה של הליך זה, נשים רבות אינן ממהרות לפנות לפתרון הניתוחי כיוון שנוסף לצלקת הגדלה שנותרת והסיכונים האפשריים כתוצאה מהניתוח, תהליך ההחלמה לאחר הניתוח עשוי להימשך מספר שבועות ויהיה כרוך בכאבים ומוגבלות בתפקוד השגרתי.

יש לזכור כי עודפי העור לאחר לידה מתרכזים בעיקר בחלק התחתון של הבטן, ולכן לרוב ההליך הניתוחי שיתאים במקרה זה יהיה מיני מתיחת בטן הנחשב ניתוח קצר ופשוט יותר, בהשוואה להליך הניתוחי הקלאסי של מתיחת בטן הכרוך בחתך גדול יותר, מורכבות רבה יותר וכן תהליך החלמה ממושך יותר.

האם טיפולי מתיחת בטן ללא ניתוח יעילים במקרה של עודפי עור לאחר לידה?

נשים שאינן מעוניינות לעבור את התהליך הכירורגי של מתיחת בטן, יוכלו לפנות לפתרונות אסתטיים לא ניתוחיים כמו מתיחת בטן בלייזר, הקפאת שומן או המסת שומן באמצעות גלי רדיו. טיפולים אלו נועדו לטפל במצבים של הצטברות עודפי עור נקודתיים ושטחיים, ולכן קיימת סבירות גבוהה כי נשים רבות יוכלו להתאים לשיטות אלו למתיחת בטן וייהנו מתוצאות איכותיות לזמן ארוך.

כמה עולה מתיחת בטן?

העלות הסופית של טיפולי מתיחת בטן נקבעת בהתאם למגוון פרמטרים שונים כמו סוג הטיפול שבוצע, כמות עודפי העור שיש להסיר, מורכבות הטיפול, הקליניקה או המנתח הפלסטי שמבצע את הטיפול וכן פרמטרים רבים נוספים. ניתן לומר כי העלויות הכלליות של טיפולי הסרת עודפי עור ללא ניתוח יהיו זולות משמעותית לעומת ניתוחי מתיחת בטן, כיוון שמדובר על הליכים שונים במורכבות שלהם.

ליצירת קשר מהירה

לבדיקת התאמה לניתוח מתיחת בטן

מלאי את הפרטים ונחזיר לך תשובה מהרופא המומחה שלנו בהקדם האפשרי