עודפי עור לאחר ירידה במשקל

מתיחת בטן

תוכן עניינים מהיר

לאחר תהליך ארוך ומורכב הנמשך זמן רב, הצלחתם להשיל קילוגרמים רבים ממשקל גופכם. אם למרות התהליך המוצלח של ירידה במשקל אתם מתאכזבים להביט במראה בכל פעם, ככל הנראה שהסיבה לכך נובעת מעודפי העור שהצטברו בגופכם כתוצאה מתהליך הירידה במשקל. ירידה במשקל הגוף מסייעת להשיל אחוזים רבים של מסת שומן מיותרת מהגוף, וכך להיות עם גוף בריא וחטוב יותר שישפר את ההרגשה והדימוי העצמי.

הצטברות נרחבת של עודפי עור לאחר ירידה במשקל פוגעים כמובן בתוצאות התהליך ובהרגשה האישית, ולכן גברים ונשים רבים פונים לפתרונות אסתטיים יעילים שיאפשרו להם להיפטר מאותם עודפי עור לא רצויים. כדי שתוכלו להבין מה כוללים פתרונות אלו ולמי הם מתאימים, ריכזנו בעמוד הנוכחי את כל המידע המקיף בנושא טיפול והסרה של עודפי עור לאחר ירידה במשקל. 

מהם עודפי עור ומה ההשלכות שלהם?

אם הנכם מתבוננים בעור המכסה את האזורים המרכזיים בגופכם כמו בטן, ירכיים, מותניים, ישבן וכו' ואתם רואים קפלי עור נרחבים ובולטים המשתפלים כלפי מטה – אלו הם למעשה עודפי העור המיותרים שנמצאים בגופכם, הפוגעים במראה האסתטי ובקימורים הטבעיים שיש לגופכם. המראה של עור נפול, מדולדל ורופס משפיע באופן מהותי על המראה האסתטי של הגוף ומונע ללבוש בגדים צמודים שיחמיאו לגוף.

כחלק מתהליך הירידה במשקל שאפתם לקבל את האפשרות לשנות את מלתחת הבגדים הקיימת, ולהתחיל ללבוש בגדים אחרים שייצמדו לגופכם ויציגו את הגזרה החדשה והרזה שלכם. אך למרות המשקל העודף שירד, עודפי העור שהצטברו בגוף מונעים ממכם לשנות את סגנון הלבוש שכה רציתם.

ממה נגרמים עודפי עור בבטן?

עודפי עור עשויים להופיע באזורים שונים בגוף, אך לרוב ניתן לראות לאחר תהליך קיצוני של ירידה במשקל כי מצבורי העור העודף מתרכזים בחלק המרכזי של הגוף שהינו הבטן. עודפי עור בבטן יכולים להופיע גם בנשים וגברים שלא עברו תהליך דיאטה משמעותי כמו ניתוח קיצור קיבה או ניתוח בריאטרי, אלא גם אצל אנשים שהעור באזור הבטן עבר תהליכי מתיחה וכיווץ מהירים שהותירו תוצאה של עור עודף ומדולדל.

ניתן לראות אצל נשים שעברו היריון אחד או יותר הצטברות של עודפי עור לאחר לידה, במיוחד אצל נשים בעלות מבנה גוף רזה שהעלו משקל רב ממשקלן במהלך ההיריון, וכתוצאה מההתרחבות המשמעותית של הרחם העור איננו הצליח לחזור לגזרתו המקורית ונותר רפוי, בעיקר באזור הבטן התחתונה.  

דרכי טיפול בעודפי עור בבטן שיאפשרו מתיחת בטן יעילה

הטיפול הנדרש בהצטברות של עודפי עור המתרכזים בבטן נועד להעניק מתיחה של הבטן, כך שהתוצאה לאחר מכן תהיה בטן הדוקה, מחוטבת ואסתטית המחמיאה לגזרה ולקימורים המושכים של הגוף. באופן טבעי כל אחד יכול לנסות ולהיפטר מעודפי עור מיותרים באמצעות ביצוע של פעילות ספורטיבית קבועה, כיוון שפעילות גופנית מסייעת לחזק את השרירים וכך למצק ולמתוח את העור הנפול והבעייתי. במקרים בהם הדרך הטבעית והמומלצת הזו איננה מצליחה להשיג את התוצאות הרצויות של בטן שטוחה, כדאי לפנות לשיטות טיפוליות הכוללות פעולות כירורגיות או שימוש במכשור מתקדם.

ניתוחי מתיחת בטן נחשבים להליכים קלאסיים ויעילים להסרת עודפי עור, במיוחד לצורך הסרה של עודפי עור משמעותיים ונרחבים לאחר ירידה דרסטית במשקל. כיוון ששיטות אלו כוללות הליך כירורגי ארוך ומורכב שבסופו המטופל עובר החלמה ארוכה, ישנם מטופלים שיעדיפו לבצע טיפולי מתיחת בטן ללא ניתוח שאינם כרוכים בהליכים פולשניים וצלקות.

מה הפתרון המומלץ לצורך הסרת עודפי עור לאחר ירידה במשקל?

המאפיינים העיקריים של עודפי עור לאחר ירידה במשקל הם ריכוזים נרחבים וניכרים לעין של קפלי עור, המשנים ומעוותים את המראה האסתטי והמושך של כל גזרת הגוף. משום שמדובר על שטחים רבים בגוף בהם קיימים מצבורי עור עודף, יהיה קשה עד בלתי אפשרי להיפטר מהם באמצעות פעילות גופנית מאומצת ככל שתהיה. הסיבה לכך נובעת מחוסר יכולת של העור להתכווץ ולהיות מוצק, כיוון שעודפי העור הכילו בעבר תאים ורקמות שומן באחוזים גבוהים.

מסיבה הזו לא תהיה מניעה מביצוע ניתוח מתיחת בטן לגברים או נשים שהשילו קילוגרמים רבים ממשקלם, וכעת נותרו עם הצטברות ניכרת ומשמעותית של עודפי עור. פעולה פולשנית זו תאפשר לסלק בצורה כירורגית את עודפי העור שנותרו, וכך להתאים את העור בצורה פרופורציונלית לממדי הגוף הרזים והחטובים לאחר הירידה במשקל.

יתרונות וחסרונות של ניתוח להסרת עודפי עור

השיטה הכירורגית להסרת עודפי עור מחייבת פתיחה של הבטן באמצעות ביצוע חתך רוחבי בבטן, כאשר במקרים בהם מדובר על עודפי עור נרחבים באזורים נוספים כמו ירכיים, גב, וישבן יהיה צורך לבצע חתך רחב המקיף את כל אזור הבטן. פרוצדורה פולשנית זו חייבת להתבצע תחת הרדמה מלאה ונמשכת מספר שעות בחדר ניתוח, כך שבאופן טבעי הליך ההחלמה מניתוח כזה יימשך מספר שבועות ארוכים עד לחזרה מלאה לשגרה.

יחד עם החסרונות והסיכונים האפשריים שיש בניתוח כירורגי להסרת עודפי עור, אין ספק כי מדובר בשיטה היעילה והטובה ביותר להסרת עודפי עור נרחבים ומשמעותיים מאוזרים שונים בגוף. כיוון שההליך כולל סילוק נרחב של עודפי עור, ניתן יהיה לראות את תוצאות הניתוח שיעניקו גזרה חטובה ואסתטית מיד בסיום הניתוח.

סוגי מתיחת בטן ניתוחית

הפרוצדורה הכירורגית להסרת עודפי עור, חיטוב ומתיחת הבטן כוללת כמה סוגים שונים:

  • מתיחת בטן קלאסית – הליך זה מתבצע בצורה נפוצה במטופלים המעוניינים להסיר עודפי עור משמעותיים באזור הבטן, והוא כולל בנוסף לסילוק עודפי עור גם תהליך של הידוק השרירים ומתיחת הבטן שתתאים לגזרה החדשה של הגוף.
  • מתיחת בטן מלאה – הליך ניתוחי זהה למתיחת בטן קלאסית, אך בנוסף להסרת עודפי עור בבטן הוא מבוצע במקביל לסילוק והסרה של עודפי עור באזורים ההיקפיים כמו גב, ישבן וירכיים.
  • מיני מתיחת בטן – הליך מתיחת בטן המתמקד בהסרה של עודפי עור המתרכזים רק בבטן התחתונה, ולכן הוא נשב למהיר ופשוט יותר בהשוואה לסוגים האחרים של ניתוחי מתיחת בטן.

הסרת עודפי עור ללא ניתוח – יתרונות וחסרונות

נוסף לתהליכים כירורגיים להסרת עודפי עור, ישנן גם כמה שיטות יעילות המעניקות מתיחת בטן ללא צורך בניתוח כירורגי פולשני ומורכב. שיטות אלו כוללות הליכי טיפול המבוצעים באמצעות מכשור מתקדם כמו מתיחת בטן בלייזר, המסת שומן באמצעות גלי רדיו או הקפאת שומן באמצעות מכשירים ייעודיים. שיטות אלו אינן כוללות הרדמה מלאה, חתכים וצלקות נרחבות בבטן ולכן זמן ההחלמה וההתאוששות של המטופלים הוא מהיר מאוד, כאשר לעיתים מטופלים יכולים לחזור לשגרה כבר ביום הטיפול.

יחד עם יתרונות אלו יש כמה חסרונות לטיפולי הסרת עודפי עור ללא ניתוח, כמו חוסר ההתאמה של הטיפולים לנשים וגברים הסובלים מעודפי עור רבים ונרחבים, כיוון ששיטת הטיפול הלא פולשנית יעילה רק במקרים של עודפי עור קטנים ושטחיים בלבד. משום כך ברוב המקרים טיפולים אלו אינם יהיו מיועדים לאנשים שהשילו משקל רב מגופם ונותרו עם עודפי עור משמעותיים.

כמה עולה מתיחת בטן?

ניתוחי מתיחת בטן מחייבים הליכים כירורגיים מורכבים, ולכן העלויות של ניתוחים אסתטיים אלו מסתכמים בכמה עשרות אלפי שקלים כאשר העלות הממוצעת נעה בין 25,000 ועד 60,000 ₪ בהתאם לסוג הטיפול שבוצע, כמות עודפי העור הנמצאים על גופו של המטופל, מורכבות הטיפול, המנתח הפלסטי הנבחר וכן פרמטרים רבים נוספים.
לחצו כאן למידע נוסף על מחירי מתיחת בטן והסרת עודפי עור.

ליצירת קשר מהירה

לבדיקת התאמה לניתוח מתיחת בטן

מלאי את הפרטים ונחזיר לך תשובה מהרופא המומחה שלנו בהקדם האפשרי