מיני מתיחת בטן (מתיחת בטן חלקית)

מתיחת בטן

תוכן עניינים מהיר

אזור הבטן מהווה את החלק המרכזי ביותר בגוף האדם, לכן גברים ונשים כאחד מעוניינים לשמור על מראה אסתטי ומושך יותר באמצעות מראה של בטן שטוחה והדוקה. לשם כך נעשים מאמצים ופעולות שונות כמו פעילות גופנית והקפדה על תזונה בריאה ונכונה, אך ישנם מקרים בהם מאמצים אלו אינם מועילים והבטן ממשיכה להיראות רופסת, ולכן היא פוגעת במראה החיצוני האסתטי המושך הנחשק.

כיוון שמדובר על בעיה קוסמטית במהותה, הפתרון לכך יהיה קוסמטי גם הוא באמצעות טיפולים אסתטיים מתקדמים. כדי להשיג את המטרה של בטן שטוחה, מוצקה והדוקה קיימים מגוון ניתוחי מתיחת בטן המאפשרים להסיר עודפי עור ולמצק ולעצב את דופן הבטן, כאשר הפרוצדורה המומלצת ביותר במקרה של מתיחת בטן תחתונה היא ניתוח מיני מתיחת בטן.

מהי מיני מתיחת בטן?

ניתוח זה, המוכר גם בשם מתיחת בטן חלקית, נועד כדי להדק את שרירי הבטן באופן מלאכותי באמצעות הליך כירורגי, שלאחריו מוסרים עודפי עור ורקמות שומן הגורמים למראה של בטן רופסת או "כרס קטנה" באזור הבטן התחתונה כתוצאה מהצטברות של עודפי עור לאחר לידה, או ירידה מתנה במשקל שמיצקה את אחוזי השומן באזור הבטן התחתונה והותירה עור עודף ומדלדל.

מה ההבדל בין מיני מתיחת בטן למתיחה מלאה?

בתחום האסתטיקה ניתן למצוא שלל פתרונות קוסמטיים יעילים לשיפור המראה החיצוני והדימוי העצמי, ביניהם ניתוחי מתיחת בטן הפותרים את הבעיה האסתטית של בטן "נופלת" המשפיעה על המראה האסתטי החטוב. ניתוחים אלו כוללים סוגים שונים של פרוצדורות כמו מתיחת בטן מלאה, מתיחת בטן היקפית או מיני מתיחת בטן – כאשר כל אחד מאלו מתייחס להליך שונה המתבצע באזורים שונים בבטן.

הבטן בגוף האדם נפרשת על פני שטח גדול מבית החזה ועד האגן, ולכן חשוב להדגיש כי מיני מתיחת בטן מתייחסת לפרוצדורה כירורגית אסתטית המתמקדת בבטן התחתונה בלבד. לכן עבור אנשים המעוניינים להיפטר מהצטברות של עודפי עור לאחר ירידה במשקל המופיעים באזורים נרחבים בבטן, הניתוח היעיל והמתאים עבורם יהיה ניתוח מתיחת בטן מלאה.

מתי כדאי לבצע מתיחת בטן היקפית?

ניתן לומר כי מתיחת בטן מלאה ומתיחת בטן היקפית (מלאה) הינם פרוצדורות זהות במהותן, כאשר ההבדל העיקרי הנובע ביניהן הוא המיקום בשטח הבטן הדורש הסרת עודפי עור ושומן, מיצוק ועיצוב מחדש. שני סוגים אלו של ניתוחי מתיחת בטן ייעודיים עבור גברים ונשים שירדו בצורה דרסטית במשקל גופם, ומעוניינים להסיר את עודפי העור המדלדלים שפוגמים במראה האסתטי החיצוני של גופם.

במקרה ומדובר על עודפי עור ושומן הנמצאים באזור הבטן העליונה והתחתונה בלבד, הפרוצדורה שתתאים לכך תהיה מתיחת בטן מלאה. לעומת זאת עודפי עור נרחבים יותר המצויים בכל שטח הבטן וסביבתו, כמו גב ומותניים, יידרשו ניתוח מקיף ונרחב יותר של מתיחת בטן היקפית (מלאה) הכוללים עיצוב של אזורים נוספים מלמד הבטן.

למי מתאים ניתוח מיני מתיחת בטן?

כפי שניתן להבין, ניתוחי מתיחת בטן היקפיים או מלאים מתייחסים למטופלים הסובלים מעודפי עור ושומן בשטחים נרחבים באזור הבטן. לכן ניתוח מיני מתיחת בטן יהיה אפקטיבי, יעיל ומומלץ עבור מטופלים הזקוקים לעיצוב ומיצוק של אזור הבטן התחתונה בלבד. לדוגמה גברים שהשילו ממשקלם בצורה מתונה ונותרו עם ריכוז של עודפי עור בחלק התחתון של הבטן, יוכלו לעבור ניתוח מיני מתיחת בטן לגברים הכולל הידוק שרירים, הסרת רקמות שומן שטחיות בלבד וסילוק עודפי עור שהצטברו באזור זה.

גם נשים שסיימו ללדת יוכלו לחטב ולעצב את אזור הבטן התחתונה שהתרחב ונמתח בעקבות ההריונות, וכעת נותר בעל שטח עור רפוי ומדולדל המשפיע על ההרגשה האישית וכן על מלתחת הבגדים.

מיני מתיחת בטן – יתרונות וחסרונות

היתרונות הבולטים של ניתוח מיני מתיחת בטן כוללים הליך כירורגי קצר, יעיל ופשוט יחסית לניתוחי בטן אחרים הכוללים מתיחה והסרת עודפי עור בבטן, ולכן גם תהליך ומשך ההחלמה מתקצרים באופן ניכר ומאפשרים חזרה לשגרה בצורה מהירה וקלה יותר. בשונה מניתוחי מתיחת בטן מלאה או היקפית, ניתוח מיני מתיחת בטן כולל ביצוע של חתך ניתוחי קצר יותר ולכן ההחלמה והכאבים לאחר הפרוצדורה יהיו מהירים ופשוטים יותר.

החסרונות של ניתוח זה כוללים את ההתמקדות הספציפית באזור הטיפול המיועד, כיוון שמיני מתיחת בטן יעילה רק במקרים של הצטברות עודפי עור ושומן בחלק התחתון של הבטן. לכן עבור מטופלים הזקוקים לביצוע של מתיחת בטן עליונה או צדדית באזור המותניים, פרוצדורה זו איננה תהיה אפשרית.

איך מתבצע הניתוח?

ניתוח מיני מתיחת בטן כולל כמה שלבים שונים, שבסופם הבטן התחתונה של המטופל תראה ישרה, מוצקה ואסתטית. לשם כך המנתח הפלסטי מבצע חתך מתחת לטבור באזור הבטן התחתונה כדי להפריד את העור מהבטן עד לאזור הצלעות, וכך לחשוף את שרירי הבטן המצויים תחתיו. בשלב הבא המנתח יהדק את שרירי הבטן כדי להקנות לה מראה הדוק וקשיח, ולאחר מכן מבוצע ניתוח להסרת עודפי עור ורקמות שומן שטחיות והחתך נסגר ללא צורך בניתוח נוסף לטבור.

מתיחת בטן ללא ניתוח – האם זה אפשרי?

למרות שמיני מתיחת בטן נחשבת לפרוצדורה פחות כואבת ומורכבת, היא כרוכה בהליך כירורגי פולשני הכולל חתך בבטן ותקופת החלמה של כמה שבועות. לכן מטופלים המעוניינים לחטב ולמצק את הבטן מבלי לעבור ניתוח מתיחת בטן, יוכלו להיעזר בטיפולי מיצוק של הבטן המבוצעים בטכניקות חדשניות. לדוגמה תהליך מתיחת בטן בלייזר מאפשר לחמם את רקמות השומן הנמצאות בשכבות העור העמוקות, וכך לפסל ולמצק את מראה הבטן.

יש לציין כי הליך מתאים רק עבור מטופלים הסובלים מהצטברות קטנה מאוד של עודפי עור ושומן, ולכן הוא איננו מחליף את ניתוחי מתיחת הבטן במקרים של עודפי עור בינוניים עד גדולים.

כמה עולה ניתוח מיני מתיחת בטן?

במקרה של טיפולים אסתטיים כירורגיים, העלויות של הטיפולים עשויות להשתנות בהתאם לסוג ואופי הפרוצדורה שבוצעה בכל מטופל. המחיר של ניתוח מיני מתיחת בטן נע בין 30,000 עד 40,000 ₪, כאשר ניתוחים המשלבים פרוצדורות נוספות כמו שאיבת שומן, המסת שומן, הזרקת שומן וכו' יסתכמו בעלויות גבוהות יותר בהתאם לסוג הטיפול.

העלות הסופית של ניתוח מיני מתיחת בטן ייקבע לרוב במהלך פגישת הייעוץ שתערך מול המנתח הפלסטי, אז המטופל יציג בפניו את הרצונות האסתטיים שהוא מעוניין להשיג, ובהתאם המנתח ימליץ לו על סוג ותוכנית הטיפול המותאמת עבורו.

ניתוח מתיחת בטן – בארץ או בחו"ל?

לעיתים כתוצאה מעלויות גבוהות בתחום הטיפולים האסתטיים, ישנם אנשים שבוחרים לעבור את הניתוח של מתיחת בטן בחו"ל. כמו בארץ גם בחו"ל ניתן למצוא מגוון רחב של מומחים בעלי שם בתחום ניתוחי הבטן האסתטיים, אך יש לקחת בחשבון כי עלות הטיפול המוצעת דרכם איננה תכלול לרוב את העלויות הנוספות הכרוכות בכך כמו טיסות, מוניות או שירותי הסעות, סידורי לינה לאחר שחרור מבית החולים וכו'.

ליצירת קשר מהירה

לבדיקת התאמה לניתוח מתיחת בטן

מלאי את הפרטים ונחזיר לך תשובה מהרופא המומחה שלנו בהקדם האפשרי