הסרת עודפי עור ללא ניתוח

תוכן עניינים מהיר

השאיפה של כל גבר ואישה היא לשמור על מראה מטופח ואסתטי, זאת באמצעות שמירה על מראה עור בריא וחיוני כיוון ששטח העור מכסה כמעט את כל הגוף האנושי. הדרך לשמירה על בריאות העור משולבת פתרונות אסתטיים ומניעתיים, אך במצבים בהם מצטברים עודפי עור מיותרים באזורים שונים בגוף העניין דורש טיפול אסתטי ממוקד. ההשלכות של הצטברות עודפי עור הן לרוב אסתטיות, כיוון שרקמות העור הופכות להיות רופסות ומדולדלות וכך יוצרות מראה של עור "נפול" שאיננו מחמיא לגזרה ולמראה הכללי של הגוף.

במרבית המקרים ניתן לראות את הצטברות עודפי העור מתמקמים באזור הבטן, כיוון שזהו החלק המרכזי והבולט ביותר בגוף המסוגל להתמתח ולהתכווץ כתוצאה משינויים המתרחשים בגוף, ולכן הטיפול האסתטי הנדרש במקרים אלו הינה מתיחת בטן המאפשרת לחטב ולמצק את העור באזור זה, וכך להחזיר את המראה הפרופורציונלי לגוף. בעמוד הנוכחי נפרט כיצד תהליך הסרת עודפי עור מתבצע, איזה הליך לא ניתוחי נכלל בטיפולים האסתטיים המוצעים, וכן מידע מועיל נוסף הקשור לתחום טיפולי מתיחות בטן והסת עודפי עור.

עודפי עור בבטן – כיצד הם נוצרים?

כאמור, הבטן היא אזור אופייני להופעה והצטברות של עודפי עור. עודפי עור בבטן עשויים להתרחש מכמה סיבות, כאשר אחד מהמרכזיים שבהם הוא הצטברות של עודפי עור לאחר ירידה במשקל. העור האנושי מסוגל להתמתח ולהתכווץ כדי להתאים עצמו למידות הגוף, כך שבזמן העלייה במשקל הגוף העור מתרחב ומתמתח בהתאמה כדי להכיל את רקמות ותאי השומן שנוצרים, ולאחר תהליך הירידה במשקל העור מתכווץ חזרה ומתאים עצמו למידות הגוף החדשות.

תהליך זה מתרחש באופן טבעי, כאשר התמדה בפעילות גופנית בשילוב דיאטה עשויה לשפר את תוצאות כיווץ העור וחזרה למראה עור הדוק. במקרים של ירידה דרסטית במשקל, כמו לאחר ניתוח קיצור קיבה או שינוי קיצוני באורח החיים והרגלי התזונה, שטח העור שהכיל בעבר את תאי השומן מתכווץ בהתאם למידות הגוף החדשות – אך כתוצאה מהשינוי הקיצוני והחד שהתרחש, התוצאה תהיה היווצרות של קפלי עור עודפים המעניקים לגוף מראה לא אסתטי ואחיד.

גורם נוסף להיווצרות של עודפי עור בבטן קשור להריונות ולידות שנשים עוברות, כיוון שהתפתחות העובר בבטן במהלך תקופת ההיריון מייצרת מתיחה ואחריה כיווץ של העור, כאשר במקרים של מתיחה משמעותית העור איננו מסוגל להתכווץ חזרה למידות החדשות וכך נוצרים עודפי עור לאחר לידה, המתרכזים לרוב באזור הבטן התחתונה. 

איך להיפטר מעודפי עור מיותרים?

היווצרות של מצבורי עור עודפים עשויים לפגוע בגברים ונשים מבחינה אסתטית כתוצאה מעיוות הגזרה הטבעית של הגוף, וכן מבחינה בריאותית בעקבות ריבוי קפלים בעור היוצרים גירויים, אי נוחות וכן מצע אידיאלי להתפתחות ושגשוג של בעיות עור ודלקות לא נעימות בעור. מהסיבות הללו הפתרון של הסרת עודפי עור הינו הטוב והנחוץ ביותר, זאת במידה ופעילות ספורטיבית קבועה איננה מצליחה להשיג את התוצאות הרצויות לחיטוב ומיצוק העור בבטן.

כיום ניתן למצוא שיטות שונות ומגוונות להסרת עודפי עור בבטן ובאזורים נוספים בגוף, בין אם מדובר על טיפולי מתיחת בטן בחו"ל או טיפולים המבוצעים בארץ על ידי מומחים בתחום הרפואה האסתטית. ניתן לומר כי שיטות אלו מתחלקות לשני סוגים עיקריים – טיפולים ניתוחיים או טיפולים שאינם ניתוחיים.

מתיחת בטן לגברים – עיצוב וחיטוב אסתטי

גברים המעוניינים לעבור טיפולי מתיחת בטן, יעשו זאת לרוב ממניעים אסתטיים במהותם כיוון שחשוב להם לשמור על אידיאל היופי הגברי, שהוא נובע לרוב מהרצון להיראות כמה שיותר רזה, חטוב ושרירי. לכן במקרים בהם גברים סובלים מעודפי עור נרחבים ומשמעותיים שהצטברו באזורים סמוכים לבטן, כמו מותנים, גב וירכיים הפתרון האסתטי המתאים עבורם יהיה ניתוח מתיחת בטן היקפית (מלאה) שמטרתו להסיר עודפי עור ורקמות שומן מהבטן ואזורים היקפיים אליו, הידוק שרירי הבטן ועיצוב העור למידותיו החדשות תוך שמירה על קו ישר והבלטת שרירי הבטן במידת האפשר.

מתיחת בטן לנשים – עיצוב וצמצום היקפים לאחר לידה

נשים שפונות לבצע טיפולי מתיחת בטן יעשו זאת לרוב בעקבות השלה של קילוגרמים רבים ממשקל גופן, או לצורך צמצום היקפים לאחר סיום הריונות ולידות. במקרה ומדובר על הצטברות של עודפי עור נרחבים בכל אזור הבטן, הטיפול הייעודי עבורן יהיה לרוב ניתוח מתיחת בטן קלאסי הכולל מתיחת בטן מלאה. עבור נשים המעוניינות לחטב ולעצב את אזור הבטן התחתונה כתוצאה מעור עודף לאחר לידות, הטיפול המומלץ עבורן יהיה מיני מתיחת בטן שהיא ניתוח קצר ופשוט יותר לעומת ניתוח מתיחת בטן מלאה.

לעיתים נשים יסחבו עודפי עור שטחיים ונקודתיים בלבד באזור הבטן התחתונה, ובמקרים אלו הטיפול הייעודי עבורן יכול להיות ללא הליך ניתוחי אלא טיפול אסתטי לא פולשני המבוצע מעל שכבות העור, עליו נרחיב בהמשך.

מה החסרונות של ניתוח להסרת עודפי עור?

ניתוח להסרת עודפי עור נחשב להליך בטוח ויעיל, במיוחד עבור נשים וגברים הסובלים מהצטברות משמעותית של עודפי עור היוצרים פגיעה מהותית במראה ודימוי הגוף. יחד עם זאת מדובר על פרוצדורה כירורגית הכוללת הרדמה מלאה ופתיחה של הבטן, שאלו הן פעולות המחייבות את המטופלים להיכנס אל תהליך החלמה של כמה שבועות עד לחזרה לשגרה, וכן כמובן להותיר צלקות משמעותיות על גבי העור על אף שהן בדרך כלל ניתנות להסתרה על ידי בגדים.

החלופה לניתוח זה אפשרית באמצעות טיפולי הסרת עודפי עור ללא ניתוח, המונעים מהמטופלים להיכנס אל הליך ניתוחי מורכב של כמה שעות, צורך בהרדמה מלאה וכן התאוששות והחלמה של מספר שבועות עד כמה חודשים.

מתיחת בטן ללא ניתוח – כיצד זה אפשרי?

הודות להתפתחות הטכנולוגיה והמכשור בתחום האסתטיקה, קיימים מספר פתרונות יעילים למטרת חיטוב, הצרה וצמצום היקפים בבטן אם בעקבות ירידה במשקל, עודפי עור לאחר לידה, שינוי אורח חיים, הזדקנות והידלדלות העור וכן גורמים נוספים הקשורים להצטברות עודפי עור בבטן ובאזורים נוספים בגוף.

אחד מפתרונות לא ניתוחיים אלו הינו שיטת מתיחת בטן בלייזר, המבוצע באמצעות מכשור חדשני המתבסס על סיב לייזר דק המחמם את רקמות העור. פעולת החימום גורמת לחידוש חלבון הקולגן המצוי בעור, וכך להתחדשות העור והפיכתו לבריא, רענן, אלסטי ויפה יותר. נוסף לחידוש רקמות העור, תהליך מתיחת בטן בלייזר מאפשרת להרוס את תאי השומן המתרכזים בבטן וכן למצק ולהדק את העור ולסלק עודפי עור מיותרים. נוסף להליך זה, קיימים הליכים נוספים המתבססים על הקפאה ופירוק תאי שומן (הקפאת שומן) או חימום והמסת שומן באמצעות גלי רדיו.

הסרת עודפי עור ללא ניתוח – למי זה מתאים?

למרות היעילות של טיפולי הסרת עודפי עור ללא ניתוח והאפשרות להימנע מניתוחים כירורגיים, יש לקחת בחשבון כי טיפולים אלו אינם מיועדים לכל אחד כך שיעילותם תלויה בסוג וכמות עודפי העור מהם הוא סובל. הליך מתיחת בטן ללא ניתוח נחשב כיעיל ובעל תוצאות טובות רק עבור אנשים הסובלים ממצבורים שטחיים וקטנים של עודפי עור ושומן בבטן, ואילו עבור עודפי עור גדולים ונרחבים יותר הטיפול האידיאלי ביותר יהיה ההליך הכירורגי של ניתוח מתיחת בטן.

כמה עולה מתיחת בטן ללא ניתוח?

העלויות של טיפולי מתיחת בטן ללא ניתוח נמוכים משמעותית לעומת ניתוחי מתיחת בטן קלאסיים, אך גם העלות הסופית שלהם נקבעת על פי כמה פרמטרים הנמדדים במהלך פגישת הייעוץ הנערכת מול הרופא הפלסטי המטפל. ניתן לומר כי העלות הכללית של טיפולים אלו יתחילו מ-5000 ₪ ועשויים להגיע עד 15000 ₪.

ליצירת קשר מהירה

לבדיקת התאמה לניתוח מתיחת בטן

מלאי את הפרטים ונחזיר לך תשובה מהרופא המומחה שלנו בהקדם האפשרי