מתיחת בטן עליונה

תוכן עניינים מהיר

כבר כמה שנים שאתם מאמצים אורח חיים בריא יותר עם פעילות גופנית קבועה, צריכת מזונות בריאים בכל יום, והימנעות מוחלטת ממזון מהיר ומתוקים שגרמו לכם לעלות קילוגרמים רבים ממשקל גופכם המקורי. התוצאות וודאי ניכרות על גופכם ועל המשקל עליו אתם עולים בכל שבוע, אך אתם עדיין לא מצליחים להיפטר מהבטן הרופסת שמסרבת להימתח כדי להשלים את השינוי הדרסטי שעברתם.

הסיבה לרפיון המשמעותי באזור הבטן יכולה להיות קשורה להיחלשות סיבי השריר בבטן, כך שגם אם תתאמצו ללא הפסק עם תרגולי כושר למיצוק והשטחת הבטן, לא תוכלו לשנות את התוצאה המאכזבת הזו. משום כך הפתרון הטוב ביותר במקרים אלו יהיה ניתוח אסתטי למתיחת הבטן העליונה שיאפשר להדק את השרירים הרפויים, לסלק רקמות שומן וכן עודפי עור מיותרים ויעניק את התוצאה של בטן הדוקה וחטובה בדיוק כפי שחלמתם.

מהי המטרה של ניתוח מתיחת בטן?

זהו ניתוח נפוץ ויעיל המאפשר לטפל בהצטברות של עודפי עור בבטן, לאחר שפעילות גופנית ושינוי אורח חיים לא הצליחו להיפטר מאותם קפלים בבטן הפוגעים בקימורים הטבעיים והמחמיאים של הגוף. בנוסף להסרת עודפי עור עודפים ומיצוק הבטן, הניתוח יאפשר להיפטר גם מרקמות שומן מיותרות ועיקשות המתרכזות באזור הבטן, וכך להעניק שינוי מהותי ותמידי למראה של הבטן.

ניתוח להסרת עודפי עור – למי הוא מתאים?

ניתוחי מתיחת בטן נחשבים כפתרון קוסמטי אידיאלי עבור גברים ונשים שהשילו משקל רב מגופם, וכתוצאה מהשינוי הקיצוני סובלים מהתרכזות של קפלים ועודפי עור, המונעים מהם להגיע לתוצאות החיטוב שהם עבדו עליהם כל כך קשה במהלך השנים. הצטברות של עודפי עור לאחר ירידה במשקל יכולים להתרחש כתוצאה מדיאטה קיצונית וגם בעקבות ניתוח קיצור קיבה, כך שהשלת הקילוגרמים הרבים גורמת לעור להתכווץ בצורה מהירה ללא יכולת להתאים את שטח העור להיקפי הגוף החדשים, וליצירת עודפי עור נרחבים ובולטים.

חשוב להדגיש כי ניתן לבצע ניתוח מתיחת בטן לגברים ונשים המחזיקים במשקל גוף תקין ויציב, ולכן אנשים הנמצאים באמצע תהליך הירידה במשקל לא יתאימו לניתוח זה.

מתיחת בטן עליונה – כיצד ההליך מתבצע?

במקרים בהם ריכוז עודפי העור המשמעותיים נמצא בחלק של הבטן העליונה, ההליך הניתוחי המתאים לכך יהיה ניתוח מתיחת בטן מלאה. הליך זה מאפשר למעשה לבצע הסרה של עודפי עור בכל אזור הבטן, בין אם מדובר על החלק התחתון או העליון בבטן. על מנת לטפל בבטן העליונה, המנתח יפריד את העור בבטן עד לאזור קשת הצלעות, יהדק את סיבי השריר הרפויים כדי למתוח אותם, יסיר את עודפי העור ורקמות השומן המיותרים, ובשלב האחרון ימתח את העור כלפי מטה ויתאים אותו למידות והיקפי הבטן החדשים שיראו חטובים והדוקים.

מהי מתיחת בטן היקפית (מלאה)?

נוסף לניתוח מתיחת בטן מלאה, ישנו הליך ניתוחי נוסף המאפשר לטפל באזורים נרחבים בבטן בהם יש עודפי עור מיותרים. ניתוח זה נועד לגברים ונשים הסובלים מהצטברות של עודפי עור בבטן, מותניים, גב וישבן ולכן ההליך כרוך בניתוח מקיף ונרחב יותר, וכן ביצוע חתך ניתוחי משמעותי המקיף את כל הבטן. משום שהליך זה כולל את ההליכים הבסיסיים של ניתוח מתיחת בטן מלאה כאשר הוא מבוצע בחלקים ההיקפיים של הבטן, הוא מוכר גם בשם מתיחת בטן היקפית (מלאה).

מהי מיני מתיחת בטן ולמי היא מתאימה?

סוג שלישי ואחרון בתחום ניתוחי הבטן, הנקרא גם מתיחת בטן חלקית כיוון שהוא מבוצע רק באזור הבטן התחתונה. ניתוח זה נחשב פשוט ומהיר יותר, כיוון שהוא מטפל בעודפי עור הנמצאים מתחת לטבור ולכן המנתח לא נדרש לחשוף את החלק העליון של הבטן, וכן לחתוך ולשנות את מיקום הטבור. משום שהליך זה מתבצע בבטן התחתונה, הוא ייעודי עבור נשים הסובלות מריכוז של עודפי עור לאחר לידה כתוצאה מהתרחבות משמעותית של הבטן במהלך ההיריון.

הסרת עודפי עור ללא ניתוח – כיצד ההליך מתבצע ומה היתרונות בו?

הליך זה מאפשר לבצע מתיחת בטן ללא ניתוח, ובכך חוסך למטופלים את הסיכונים, כאבים וזמן ההחלמה הארוך יחסית הכרוך בניתוחי מתיחת בטן. הודות להתפתחות הטכנולוגית בתחום האסתטיקה, ניתן למצוא שיטות שונות ומגוונות להסרת עודפי עור ללא ניתוח ביניהם מתיחת בטן באמצעות סיב לייזר, המסת שומן עם מכשיר הפולט גלי רדיו או הקפאת שומן עם מכשור מיוחד הפולט קור קיצוני.

נוסף ליתרונות השיטה המונעות את הצורך בניתוח כירורגי מורכב, טיפולי מתיחת בטן ללא ניתוח מאפשרים להשיג תוצאות משולבות של מיצוק ומתיחת בטן וכן שאיבת שומן, כן המכשירים המבצעים את פעולת המתיחה של הבטן מאפשרים להרוס רקמות שומן ולשאוב אותם מהגוף, במקביל לחידוש העור בבטן ומיצוקה.       

מתיחת בטן ללא ניתוח – האם היא מתאימה גם למתיחת בטן עליונה?

האפשרות לחטב ולמצק את הבטן ללא כל פעולה כירורגית קורצת לרבים, אך יש לזכור כי שיטה זו איננה יכולה להתאים לכל מטופל הסובל מהצטברות של עודפי עור בבטנו. כיוון שפעולת מתיחת הבטן מתבצעת באמצעות הליכים שאינם פולשניים, היא תהיה יעילה רק במקרים בהם ריכוזים קטנים ושטחיים של עודפי עור נמצאים בבטן, ולא אזורים נרחבים ומשמעותיים המחייבים טיפול כירורגי מלא הכולל את הסרתם בצורה יעילה.

לכן גברים ונשים עם עודפי עור נקודתיים ושטחיים באזור הבטן העליונה יוכלו להתאים לטיפולי מתיחת בטן ללא ניתוח, כאשר לעיתים טיפולים אלו יציגו תוצאות בשטח רק לאחר סדרה של טיפולים עוקבים.

מחיר מתיחת בטן עליונה

כיוון שהליך מתיחת בטן עליונה כולל את הניתוח הקלאסי של מתיחת בטן (מתיחת בטן מלאה), העלות הממוצעת של טיפול זה תהיה בין 20,000-27,000 ₪, כאשר עלות זו עשויה להשתנות בהתאם למספר פרמטרים כמו הצורך בשאיבת שומן בנוסף לניתוח, הצורך בביצוע חתך סביב הטבור, המנתח המבצע את ההליך ועוד מגוון פרמטרים נוספים.

ליצירת קשר מהירה

לבדיקת התאמה לניתוח מתיחת בטן

מלאי את הפרטים ונחזיר לך תשובה מהרופא המומחה שלנו בהקדם האפשרי