מתיחת בטן

תוכן עניינים מהיר

הרצון לעבור טיפול אסתטי מקיף נובע לרוב מהצורך להשיג מראה חיצוני מושך ויפה יותר, כך גם במקרה של טיפולי מתיחת בטן שהפכו להיות בין הטיפולים הקוסמטיים המבוקשים והנפוצים ביותר בקרב נשים וגברים. כיום ניתן למצוא סוגים שונים של טיפולים אסתטיים שנועדו למצק ולחטב את הבטן, ולכן מומלץ להבין איזה סוג טיפול הכי יתאים לצורך האסתטי הקיים עבור כל מטופל.

בעמוד הנוכחי נרחיב בצורה מקיפה על מהות טיפולי מתיחת בטן, הסוגים השונים שקיימים, ההבדלים ביניהם וכן מידע מועיל נוסף בנושא מתיחת בטן. חשוב להדגיש כי סוג והליך הטיפול ייקבע באופן סופי על ידי רופא מומחה בתחום האסתטיקה, זאת במעמד פגישת הייעוץ שתתבצע מולו בטרם התחלת התהליך.

מהי מתיחת בטן?

מתיחת בטן הינה שם כולל למגוון טיפולים אסתטיים המבוצעים לצורך השגת בטן שטוחה, חטובה ומוצקה. טיפולים אלו כוללים מגוון פרוצדורות טיפוליות, כאשר ניתן לחלק אותן לשני סוגים עיקריים של פרוצדורות כירורגיות ופרוצדורות שאינן פולשניות. הטיפולים הכירורגיים-פולשניים מוכרים בשם ניתוחי מתיחת בטן, ואילו למעשה הטיפולים הקלאסיים להשגת בטן אסתטית ומוצקה. הטיפולים האחרים שאינם פולשניים משיגים את התוצאה של בטן מתוחה, אך מהות הטיפולים למתיחת הבטן מתמקדת בפעולות עקיפות המאפשרות מיצוק וחיטוב של הבטן.

מתיחת בטן והסרת עודפי עור

טיפולי מתיחת בטן המתמקדים בהסרה של עודפי עור, הינם למעשה סוג של ניתוח מתיחת בטן הנעשים בצורה כירורגית בחדר הניתוח. מדובר על ניתוח להסרת עודפי עור המתבסס על הסרה כירורגית של עודפי עור שהצטברו באזור הבטן, כך שהטיפול האסתטי הזה מאפשר להשיג תוצאות מידיות לטווח הארוך. משום כך ההליך הניתוחי מחייב הרדמה מלאה, פתיחה של הבטן, הסרה של עודפי עור מיותרים שהצטברו בבטן ומתיחת הבטן להיקפי הגוף החדשים.

קיים פרוטוקול טיפול שונה לכל מטופל במקרה של ניתוחי מתיחת בטן, ולכן סוג ההליך הניתוחי נקבע לרוב בהתאם לשאיפותיו של המטופל וכמות עודפי העור הקיימים בגופו. ניתן לומר כי סוגי הניתוחים הקיימים מתחלקים לשלושה סוגים עיקריים, עליהם נפרט בהרחבה בהמשך.

מה ההבדל בין מתיחת בטן לשאיבת שומן?

כשמדברים על מתיחת בטן הכוונה היא להשגת בטן שטוחה וחטובה, ולכן הרבה פעמים ניתן לבלבל בין טיפולי מתיחת בטן לטיפולי שאיבת שומן ששניהם למעשה טיפולים אסתטיים נפוצים. כאן המקום להדגיש כי קיימים הבדלים מהותיים בין טיפולי מתיחת בטן וטיפולי שאיבת שומן, כאשר ההבדל המרכזי נובע ממהותו של כל טיפול. שאיבת שומן הינה פרוצדורה ספציפית שנועדה לסלק רקמות שומן עודפות מהגוף, ואילו מתיחת בטן הינה הליך כירורגי המטפל בהצטברות של עודפי עור בבטן ומבוצע באופן מקיף יותר לעומת הליך שאיבת שומן.

למעשה ניתן לומר כי שאיבת שומן נחשבת לחלק מההליך הטיפולי של ניתוח מתיחת בטן והסרת עודפי עור, אך לא רק – כיוון שההליך הינו מקיף יותר וכולל בנוסף לסילוק של רקמות שומן עודפות גם הסרה של רקמות עור מיותרות, הידוק של שרירי הבטן וכן מתיחה מלאכותית של העור בבטן להשגת מראה הדוק וחטוב יותר.

למי מתאים ניתוח מתיחת בטן?

למרות שניתוח מתיחת בטן נחשב להליך יעיל בעל תוצאות טובות ומהירות, חשוב לזכור כי הוא איננו מתאים לכל אחד. כיוון שמדובר על ניתוח להסרת עודפי עור בבטן, מתיחת בטן לגברים ונשים מיועדת רק לאלו עם משקל גוף יציב הסובלים מהצטברות של עודפי עור באזור הבטן, ומעוניינים להשיג בטן חטובה ושטוחה יותר. מכאן ניתן להבין כי ניתוח מתיחת בטן אינו מהווה פתרון קסם לבעיית השמנה והצטברות של עודפי שומן ועור בבטן, ולכן ההליך הניתוחי הזה מיועד רק לגברים ונשים ששומרים על משקל גוף יציב במשך זמן, ומעוניינים להיפטר מהצטברות של עודפי עור המתרכזים במרכז גופם ופוגעים במראה האסתטי שלהם.

הצטברות של רקמות עור מיותרות עשויה להתרחש מסיבות שונות ומגוונות, כאשר לרוב הגורם המרכזי לכך הוא איבוד נפח גדול מהגוף כתוצאה מירידה משמעותית במשקל, הריונות ולידות שהובילו לעלייה משמעותית במשקל הגוף ולאחר מכן השלה של קילוגרמים רבים וכו'.

למי לא מתאים ניתוח מתיחת בטן?

כפי שצוין קודם, ניתוח מתיחת בטן נועד עבור מטופלים עם משקל גוף תקין הנושאים עודפי עור בבטן. לכן גברים ונשים הסובלים ממשקל עודף ומעוניינים להשיג בטן חטובה ושטוחה לא יתאימו לניתוח זה, כיוון שההליך אינו נועד לטפל בבעיית השמנה ועודף משקל אלא להשיג תוצאה אסתטית רצויה במקביל להשלת קילוגרמים עודפים מהגוף. השלת הקילוגרמים העודפים מהגוף עשויה להותיר את העור חסר חיוניות ורפוי, ולכן כתוצאה מכך מצטברים עודפי עור מיותרים הנראים כמו תלויים על הבטן.

חשוב לזכור כי קביעת ההליך הניתוחי על ידי המנתח הפלסטי מותאם לפי כמות ונראות עודפי העור הקיימים, כך שכל מנתח יסרב לבצע את הפרוצדורה הזו עבור מטופלים שאינם מחזיקים במשקל גוף יציב למשך זמן (או כאלו המעוניינים בטיפול לצורך ירידה במשקל).

היכן מתבצעים ניתוחי מתיחת בטן?

כיוון שפרוטוקול הטיפול כרוך בהליך כירורגי פולשני, ניתוחי מתיחת בטן נעשים כולם בחדרי ניתוח תחת הרדמה מלאה. מנתחים מומחים בתחום האסתטיקה יובילו את מהלך הניתוח, זאת לאחר פגישת הייעוץ שהתקיימה מולם והתאמת הטיפול האסתטי המתאים לרצונותיו של המטופל וכן המלצותיו ויכולותיו של המנתח. ניתן למצוא מגוון מרכזים אסתטיים מובילים בארץ המבצעים ניתוחי מתיחת בטן, בנוסף גם למרכזים קוסמטיים מקצועיים הנמצאים במדינות אחרות המאפשרים למטופלים מהארץ לבצע מתיחת בטן בחו"ל על פי הצורך.

יש לקחת בחשבון כי ההליך הניתוחי מורכב ומקיף, ולכן אם בוחרים לבצע מתיחת בטן בחו"ל יש להגיע באופן פיזי לפגישת ייעוץ ובדיקה מול המנתח הפלסטי הרלוונטי לפני מועד הטיפול, וכן להישאר לאשפוז והשגחה למשך פרק זמן מסוים כדי להבטיח החלמה והתאוששות מלאה בטרם חוזרים חזרה לארץ.

מתיחת בטן לאחר ירידה במשקל

ברוב המקרים, ניתוחי מתיחת בטן מעניקים את הפתרון האסתטי הטוב ביותר לגברים ונשים שהשילו משקל רב ממשקל גופם. הסיבה לכך היא הצטברות עודפי העור הקיימים בגופם לאחר השלה של קילוגרמים רבים, כיוון שהעור איבד את הגמישות והחיוניות שלו ולכן איננו מסוגל להתכווץ בהתאם לממדי הגוף החדשים והצרים יותר. עודפי עור לאחר ירידה במשקל ניכרים לרוב אצל גברים ונשים שעברו ניתוח קיצור קיבה, התקנת שרוול או פשוט עברו תהליך ארוך ומשמעותי של ירידה דרסטית במשקל שגרמה להם לאבד עשרות קילוגרמים עודפים.

במקרים אלו מתיחת בטן היקפית תהיה האפשרות היעילה ביותר להחזרת האלסטיות לעור, ולמעשה להשלים את תהליך הירידה במשקל להשגת מראה גוף בריא, חטוב ואסתטי יותר.

מהי מתיחת בטן היקפית?

זהו אחד מסוגי ניתוחי הבטן שהזכרנו קודם, והוא נחשב להליך מורכב ומקיף יחסית לסוגים הנוספים של ניתוחי מתיחת בטן. מתיחת בטן היקפית (מלאה) נועדה לטפל באזורים גדולים ונרחבים הנמצאים בבטן, ומכאן שמו של הליך כירורגי זה. במהלך הניתוח המנתח מסיר רקמות שומן ועור עודפות מחלל הבטן, וכן מרחיב את שטח הסרת עודפי העור לאזורים כמו הגב, ישבן, ירכיים ומותניים.

בדרך הזו מתאפשר למטופל להשיג מראה חטוב ואסתטי יותר לכל מרכז הגוף, ולכן טיפול מסוג זה מעניק תוצאות מצוינות לצורך השגת מראה פרופורציונלי לכל חלקי הגוף. בעקבות עלייה במשקל העור האנושי נמתח, כך שלאחר ירידה משמעותית במשקל לרוב העור איננו מצליח לחזור ולהתכווץ בהתאם להיקפי הגוף, וכך נוצרים עודפי העור הגדולים והמשמעותיים במרכז הגוף – אותם ניתן להסיר באמצעות ניתוח מתיחת בטן היקפי.

מה ההבדל בין מתיחת בטן היקפית למתיחת בטן מלאה?

הפרוצדורה הקלאסית לניתוח מתיחת בטן נקרא בשם מתיחת בטן מלאה, כיוון שהוא נועד לטפל במצבורים עודפי של עור ושומן הנמצאים בכל חלל הבטן. מתיחת בטן מלאה מאפשרת להסיר עודפי עור בבטן התחתונה והעליונה, ולעיתים גם באזורים הצדדיים של הבטן שהם המותניים. לעומת זאת, מתיחת בטן היקפית מעניקה את האפשרות לבצע הסרה של רקמות עור נרחבות יותר הממוקמות באזורים נוספים בגוף, זאת בהנחה כי מדובר על אזורים המקיפים את הבטן כמו גב, אגן, ישבן וירכיים.

לכן עבור מטופלים עם עודפי עור נרחבים המגיעים לאזורים היקפיים לבטן, הפרוצדורה הייעודית היא מתיחת ביטן היקפית. גברים ונשים הסובלים מעודפי עור המתרכזים בחלל הבטן בלבד, ניתוח מתיחת בטן מלאה יהיה הייעודי ביותר עבורם. 

מתיחת בטן לאחר לידה

כיוון שהעור האנושי מסוגל להתרחב ולהימתח בהתאם למידות והיקפי הגוף, גם נשים שעוברות הריונות סובלות ממתיחה נרחבת של העור באזור הבטן, כיוון שהרחם הולך וגדל במהלך תשעת חודשי ההיריון. ברוב המקרים ההתרחבות של העור והבטן הולכת וקטנה בהדרגה לאחר הלידה, אך במקרים בהם העור איננו מצליח לחזור לממדים הרגילים לאחר ההיריון, נוצר מצב של עודפי עור לאחר לידה המתרכזים בבטן התחתונה. 

הגורמים המרכזיים להיווצרות עודפי העור בבטן לאחר הלידה הם עלייה קיצונית במשקל האישה בתקופת ההיריון, במיוחד אם מדובר על נשים רזות עם היקפי גוף צרים יחסית, כך שהגדילה וההתרחבות של הבטן בהיריון הפכה להיות משמעותי עד כדי חוסר יכולת לחזור להיקפים הרגילים. הפתרון במקרה זה יהיה ניתוח מתיחת בטן המתבצע באזור הבטן התחתונה, ומוכר גם בשם מיני מתיחת בטן.

מהי מיני מתיחת בטן?

ניתוח מסוג מיני מתיחת בטן הינו סוג נוסף מתוך הטיפולים הכירורגיים לניתוחי בטן, המבוצעים לרוב בנשים אחר לידה שסובלות מהצטברות עודפי עור לאחר לידה. במסגרת ההליך הניתוחי המנתח מטפל ומסיר עודפי עור ורקמות שומן המתרכזים באזור הבטן התחתונה, ולכן פרוצדורה זו נחשבת קלה ופשוטה יותר לעומת ניתוחי מתיחת בטן אחרים.

מה ההבדל בין מתיחת בטן היקפית למיני מתיחת בטן?

כפי שניתן להבין, ניתוח מתיחת בטן היקפית מערב אזורים נרחבים במרכז הבטן הזקוקים להסרת עודפי עור ועיצוב אסתטי של הבטן, גב, ישבן, ירכיים ואגן. בשונה מהליך זה, ניתוח מיני מתיחת בטן מתמקד בעודפי עור שהצטברו באזור הבטן התחתונה בלבד, ולכן הפרוצדורה הניתוחית נחשבת לפחות מורכבת כיוון שאיננה כוללת שלבים כמו מתיחת בטן עליונה, הידוק שרירי הבטן וחיתוך ועיצוב הטבור למיקומו החדש באזור הבטן.

משום כך הליך מתיחת בטן היקפית ייעודית עבור כברים ונשים הסובלים מעודפי עור נרחבים ומשמעותיים באזורים שונים בגוף, ואילו ניתוח של מיני מתיחת בטן ייעודי עבור גברים ונשים עם עודפי עור המתרכזים באזור הבטן התחתונה בלבד, כאשר לרוב ניתן לראות נשים עם בעיה זו כתוצאה מהריונות.

באילו מקרים מתיחת בטן לא תעזור?

למרות שמתיחת בטן מסייעת להשיג בטן שטוחה, חטובה ואסתטית יותר, חשוב להבין כי טיפולי מתיחת בטן אינם מהווים תחליף לפעילות גופנית סדירה ואורח חיים בריא. לכן עבור גברים ונשים הסובלים מעודף משקל, או מראה של בטן מדולדלת ולא אסתטית כתוצאה ממשקל גוף לא תקין/יציב, ניתוח מתיחת בטן אולי יעזור להם להיפטר מעודפי עור ושומן עודפים – אך אין זה הליך שמאפשר למנוע את הצטברותם בבטן ואזורים המקיפים אותה.

גם נשים המעוניינות להיפטר מעודפי עור אחרי לידה יצטרכו להחליט האם ברצונן לעבור לידות נוספות בעתיד, כיוון שהליך הניתוח לא ימנע מגופן לצבור עודפי עור ושמון עודפים לאחר לידות נוספות לאחר מכן, כך שהן ייאלצו לעבור ניתוח נוסף כדי להיפטר לאלתר מעודפי העור העודפים שמשפיעים לשלילה על מראה גופן.

מתיחת בטן

איך עושים מתיחת בטן?

תהליך הטיפול של מתיחת בטן מתבצע בפרוצדורות שונות, כאשר ההליך הניתוחי כולל הרדמה מלאה ופתיחה כירורגית של הבטן, ואילו ההליך שאינו ניתוחי מתבצע תחת הרדמה מקומית ולעיתים אף ללא הרדמה כלל, ומשלב מכשור מתקדם הפועל בטכניקות שונות עליהן נרחיב בהמשך.

במקרה של ניתוחי מתיחת בטן, ניתן לומר כי הפרוצדורה הכירורגית הכוללנית שמתבצעת נעשית בחדר ניתוח, לאחר הרדמה מלאה וביצוע חתך בחלק התחתון של הבטן כדי לאפשר גישה לרקמות העור העודפות. כיוון שמדובר על ניתוח למטרות אסתטיות, החתך הניתוחי מתבצע באזור קו התחתונים/ביקיני כדי לאפשר הסתרה מיטבית של הצלקת גם כשהמטופלים נותרים עם בגדים תחתונים או בגד ים. כיוון שפרוטוקול הניתוח משתנה ממטופל למטופל על פי כמות ומיקום עודפי העור, הליך הניתוח מתבצע בדרכים שונות:

  • הליך הניתוח במתיחת בטן קלאסית (מלאה) – בניתוח הקלאסי המנתח מבצע חתך בבטן התחתונה של המטופל, מהדק את שרירי הבטן כדי להעניק מיצוק לאזור זה, מסיר רקמות שומן ועור עודפים, מבצע חתך של הטבור כדי למקם ולהתאים אותו להיקפי העור החדשים שנוצרו, ולבסוף מותח את העור בבטן כלפי מטה כדי להעניק את המתיחה הסופית לעור בהתאם לממדי הבטן הצרים והאסתטיים.
  • הליך הניתוח במתיחת בטן היקפית – תהליך הניתוח זהה במהותו לניתוח מתיחת בטן קלאסי, כאשר במקביל להסרת עודפי עור ורקמות מהבטן המנתח מטפל גם בעודפי עור נרחבים יותר שהצטברו בגב, ישבן, ירכיים, אגן והמותניים. משום כך החתך הניתוחי יהיה גדול ומקיף יותר בגוף המטופל, והוא יתחיל מהבטן התחתונה וימשיך עד אזור הגב על מנת להגיע למוקדי הטיפול ההיקפיים לבטן.
  • הליך הניתוח במתיחת בטן חלקית (מיני) – בשונה ממתיחת בטן קלאסית והיקפית, מיני מתיחת בטן מתמקד בעודפי עור בבטן התחתונה בלבד. לכן החתך הניתוחי יבוצע באזור התחתון של הבטן, ועודפי העור יוסרו מחלק זה ועד הטבור כדי לחטב ולמצק את הבטן התחתונה. משום כך המנתח לא יבצע הליכים מורכבים נוספים כמו הידוק שרירים וחיתוך טבור, ולכן הליך זה נקרא גם בשם מתיחת בטן חלקית.

מה הסיכונים בניתוח מתיחת בטן?

כמו בכל הליך ניתוחי אחר, גם ניתוחי מתיחת בטן עשויים להיות כרוכים בסיכונים וסיבוכים אפשריים, אם כי לרוב ניתוחים אסתטיים מסוג זה אינם נחשבים מסוכנים. משום שניתוח מתיחת בטן כולל ביצוע הרדמה מלאה ופתיחה כירורגית של הבטן, עשויים להיות סיכונים שגרתיים כמו בכל הליך ניתוחי אחר דוגמת דימום תת-עורי, התפתחות זיהום במקום הניתוח, התפתחות של נמק, תחושת נימול או חוסר תחושה באזור הצלקת כתוצאה מפגיעה בכלי עצב, עיוות של הבטן וכן סיכונים אפשריים נוספים הנחשבים קלים ונדירים.

כדי למזער ככל הניתן את הסיבוכים האפשריים בעקבות ניתוח מתיחת בטן, חשוב שכל מטופל ייצמד להנחיות הרפואיות שהמנתח הציג עבורו מיד לאחר הניתוח, כך שהליך ההחלמה יהיה מיטבי ויעיל יותר וכן כמובן נטול סיכונים וסיבוכים אפשריים.

מה הקשר בין מתיחת בטן ועישון?

כאשר גברים ונשים פונים למנתחים פלסטיים לצורך ייעוץ והתחלת טיפול של מתיחת בטן, כולם מקבלים את ההנחיה המחייבת להפסיק לעשן בתקופה של לפני ואחרי הניתוח, זאת לרוב כתנאי למימוש הניתוח המבוקש להשגת מראה בטן חטובה ואסתטית יותר. הסיבה לכך נובעת מהנזק שהעישון עשוי ליצור לתוצאות הניתוח, וכן לפגיעה בבריאות במקרים קשים.

הפרוצדורה שנעשית במהלך ניתוח מתיחת בטן נועדה לעצב באופן אסתטי את רקמות העור בבטן להיקפי הגוף החדשים, ולכן רקמות אלו חייבות לקבל אספקת דם שוטפת ותקינה כדי להתאושש ולהחלים מההליך הניתוחי שבוצע בהן. כיוון שתהליך העישון מעודד את כלי הדם בגוף להתכווץ, הרי שפעולת הכיווץ עשויה להשפיע באופן מהותי על תהליך ההתאוששות של רקמות העור באזור הבטן, וכך למנוע אספקה תקינה של דם לרקמות האלו ולאפשר התפתחות של נמק במקום הניתוח.

תהליך ההחלמה מניתוח מתיחת בטן

לאחר סיום ניתוח מתיחת בטן המטופלים מועברים להתאוששות וניטור צמוד, ולאחר מכן מועברים למחלקה לאשפוז של יום-יומיים לפני שמשתחררים לביתם. חשוב לדעת כי תהליך ההחלמה משתנה ממטופל למטופל, בין אם כתוצאה מההליך הניתוחי שבוצע בפועל ובין אם בהתאם למצבו הבריאותי הכללי. ככלל ניתן לומר כי משך ההחלמה המלאה מניתוח מתיחת בטן יהיה בין שבועיים עד ארבעה שבועות, כאשר הזמן המדויק תלוי בסוג ניתוח הבטן שבוצע, כמות עודפי העור שהוסרו מהגוף, מיקום וגודל החתכים הניתוחיים שבוצעו, האם בוצע הידוק שרירי בטן במהלך הניתוח וכו'.

כדי לסייע לגוף להחלים ולהתאושש מהניתוח, חשוב להימנע מכל פעילות גופנית מספר שבועות לאחר הניתוח, ולחזור לפעילות ספורטיבית סדירה בהדרגה ובהתאם להמלצות של המנתח. בנוסף לכך, יש להקפיד ליישם את הנחיות השחרור שניתנו מהרופא ביום השחרור מבית החולים, ולהקפיד על לבישת חגורת הלחץ כדי להפחית את הסיכוי להצטברות נוזלים באזור הניתוח ולהשיג את התוצאות המקסימליות מההליך הניתוחי.

מתיחת בטן עם נקזים – מהם והאם הם הכרחיים?

פרוטוקול הניתוח של מתיחת בטן מותאם לכל מטופל בהתאם למגוון קריטריונים שונים אותם בוחן המנתח הפלסטי, ולכן ישנם מקרים בהם מטופלים יצטרכו לסיים את תהליך הניתוח עם נקזים שהושארו בגופם למשך מספר ימים. נקזים אלו נועדו לנקז עודפי נוזלים שמצטברים באזור בו בוצע החתך, ולכן למעשה הם מסייעים לתהליך ההחלמה וההתאוששות לאחר ניתוח מתיחת בטן.

הודות להתפתחות הטיפולים בתחום הרפואה האסתטית, ישנן שיטות המאפשרות לבצע את מתיחת הבטן ללא צורך בהשראת נקזים בבטן, זאת באמצעות תהליך תפירה של שרירי ורקמות הבטן בצורה הדוקה והרמטית שאיננה מאפשרת הצטברות נוזלים. יש לציין כי קיימים חסרונות ויתרונות להשארת נקזים לאחר ניתוח מתיחת בטן, אך הצורך בנקזים אלו ייקבע על פי חוות דעתו המקצועית של הרופא המנתח על מנת להשיג את תוצאות הטיפול הטובות ביותר.

הוצאת נקזים לאחר ניתוח מתיחת בטן

במידה והמנתח החליט להותיר נקזים בבטן לאחר ניתוח מתיחת בטן, נקזים אלו מאפשרים להעניק תמונת מצב טובה וברורה יותר בנוגע לתהליך ההתאוששות של הגוף לאחר הניתוח. לשם כך על המטופל לעקוב אחר כמות הנוזלים שהצטברו בנקזים, ולאחר שנראה כי כמות הנוזלים ירדה ל-30 סמ"ק ליום ניתן יהיה להוציא את הנקזים ממקומם.

תהליך הוצאת הנקזים יתבצע על ידי המנתח במהלך הביקורת לאחר הניתוח, כאשר לעיתים ניתן יהיה להוציא את הנקזים הללו מספר ימים בודדים לאחר הניתוח זאת על פי כמות הנוזלים המופרשים וההחלמה של הגוף. לאחר הוצאת הנקזים המטופלים עשויים להרגיש הקלה רבה יותר, כיוון שאלו פגעו מעט במגבלת התנועה השגרתית של הגוף ולעיתים אף יצרו גירוי לא נעים באזור החתך הניתוחי.

צלקות לאחר ניתוח מתיחת בטן

לאחר ניתוח מתיחת בטן נותרת צלקת רוחבית ארוכה באזור הבטן התחתונה, כיוון שדרך פתח זה המנתח ביצע את הפרוצדורות הנדרשות להסרה מלאה של רקמות עור ושומן עודפים מהבטן. על מנת לא לפגוע במראה האסתטי של הגוף, המנתח הפלסטי יקפיד לבצע את החתך הניתוחי בדיוק במקום בו עובר תפר התחתונים של כל מטופל, כך שצלקת זו לא תיראה לעין ותבלוט גם כאשר נותרים עם בגדים תחתונים או בגדי ים בלבד.

בימים הראשונים לאחר הניתוח הצלקת הניתוחית תיראה אדומה ובולטת מאוד, אך במהלך השבועות שלאחר מכן צלקת זו תיטשטש ותהפוך להיות פחות ופחות בולטת, אך היא תמיד תוכל להיות מוסתרת באמצעות לבישת תחתונים.

עצירות לאחר מתיחת בטן

נשים שעברו הריונות ולידות עשויות לסבול ממראה של בטן נפוחה ובולטת, גם אם מדובר על נשים חטובות ורזות המקפידות על פעילות גופנית ותזונה נכונה. הסיבה למראה של הבטן שאיננה אסתטית עשויה לנבוע מבעיה שכיחה של היפרדות שרירי הבטן, שזהו מצב המתרחש כתוצאה מהתרחקות של השרירים המצויים בבטן כתוצאה ממתיחה גדולה של אזור הבטן הקדמית, אשר נגרם לרוב במקרים של עלייה משמעותית במשקל הגוף כתוצאה מהריונות.

נוסף למראה שאיננו אסתטי, בין הסימפטומים המאפיינים תופעה זו ישנם גם כאבי גב, דלקות עור כתוצאה מהצטברות של קפלי עור בבטן וכן גם עצירות. לאחר ניתוח מתיחת בטן הסימפטומים הללו עשויים לחלוף, וכך הנשים לא יסבלו בין השאר גם ממצב של עצירות לאחר מתיחת בטן.

מתיחת בטן ללא ניתוח

אין ספק כי ניתוח מתיחת בטן עשוי לחולל פלאים למראה החיצוני ולהרגשה הפנימית של המטופלים, אך יש לזכור כי מדובר בניתוח לא קטן ופשוט – למרות שהוא נחשב לנפוץ וללא סיכונים רבים. לכן קיים פתרון אסתטי יעיל שאיננו כרוך בניתוח עבור מטופלים המעוניינים לשפר את המראה האסתטי של הבטן, וליהנות מבטן שטוחה וחטובה ללא צורך בפרוצדורה כירורגית פולשנית.

מתיחת בטן ללא ניתוח מבוצעת באמצעות מכשור מתקדם וחדשני הפועל על טכנולוגיות שונות, כאשר אחד מהם הוא מכשיר לייזר המבצע הרס ממוקד של תאי שומן ורקמות עור עודפות.

מהי מתיחת בטן בלייזר?

מתיחת בטן בלייזר היא אחת מהשיטות החלופיות לניתוחי מתיחת בטן, שנועדו להעניק מראה של בטן חטובה ומוצקה במקרה של הצטברות עודפי עור באזור זה. הטיפול מתבצע באמצעות החדרה של סיב לייזר זעיר לשכבות העור באזור הבטן, כאשר הלייזר מחמם והורס את תאי ורקמות השומן והעור ומסייע לקולגן להתחדש באופן טבעי, וכך להקנות לבטן מראה ממוצק וחלק יותר.

הליך זה מאפשר לבצע הסרת עודפי עור ללא ניתוח בצורה פשוטה ומהירה, וכיוון שאיננו כרוך בניתוח פולשני זמן ותהליך ההחלמה מתקצר באופן משמעותי.

כמה עולה מתיחת בטן?

כיוון שקיימים סוגים שונים של טיפולי מתיחת בטן, ניתן לומר כי מחיר מתיחת בטן איננו אחיד ונע בין 8,000-60,000 ₪. מדובר על טווח רחב ומשתנה מאוד כיוון שישנם מגוון פרמטרים המשפיעים על העלות של הטיפול כמו סוג הטיפול שבוצע במטופל, האם מדובר בהליך כירורגי פולשני או הליך שאיננו מצריך ניתוח, כמות עודפי העור הקיימים בגופו של המטופל, המנתח הפלסטי / הקליניקה בה ההליך מתבצע ועוד שלל מאפיינים נוספים הקובעים את העלות הסופית של הניתוח שנקבעת לרוב במעמד פגישת הייעוץ מול המנתח.

ליצירת קשר מהירה

לבדיקת התאמה לניתוח מתיחת בטן

מלאי את הפרטים ונחזיר לך תשובה מהרופא המומחה שלנו בהקדם האפשרי