התהליכים הפולשניים המתרחשים גוף במהלך ניתוחים כירורגיים מותירים אחריהם השלכות ותופעות לוואי שונות ומגוונות, כאשר רובן עתידות לחלוף בתהליך ההחלמה הטבעי של הגוף. הזמן הכרוך בהחלמה מלאה לאחר ניתוח משתנה ממטופל למטופל על פי מצבו הבריאותי, וכן כמובן סוג הניתוח הכירורגי אותו הוא עבר. לכן כשמדובר על ניתוחי מתיחת בטן לגברים ונשים שהינם הליכים כירורגיים למטרות אסתטיות, התופעה הנפוצה שניתן לראות לאחר הניתוח היא נפיחות בבטן שהינה טבעית אך גם מחייבת טיפול מתאים.

כיצד אם כך ניתן לטפל בנפיחות שנוצרת בבטן לאחר ניתוח מתיחת בטן, מה ההשלכות העשויות להתרחש במקרה של טיפול לא נכון בנפיחות, והאם ישנן תופעות נוספות הצפויות להתרחש לאחר הניתוח? נענה על השאלות הללו באמצעות מידע כללי מקיף על ניתוח מתיחת בטן, שישפוך אור על עניין הנפיחות בבטן לאחר ניתוח מתיחת בטן.

סוגי מתיחת בטן

ניתוח מתיחת בטן – למי הוא מיועד?

ניתוחי מתיחת בטן מעניקים למטופלים את האפשרות לסלק מגופם עודפי עור המתרכזים באזור המרכזי בגופם, זאת באמצעות הליך כירורגי יעיל המבוצע בחדר ניתוח תחת הרדמה מלאה. הפתרון האסתטי הזה מיועד עבור גברים ונשים הסובלים ממצבורים גדולים של עודפי עור שאינם ניתנים להסרה באמצעות פעילות גופנית, בין אם כתוצאה מהיחלשות של סיבי השריר בבטן הפוגעים בגמישות העור, גורמים גנטיים וסביבתיים, וכן גם עודפי עור לאחר ירידה במשקל כתוצאה מחוסר יכולתו של העור לחזור ולהתכווץ להיקפי הגוף החדשים.

גם נשים שעברו הריון אחד או יותר וסובלות כתוצאה מכך מהצטברות של עודפי עור לאחר לידה, יוכלו להחזיר לבטנן את המראה השטוח והחטוב באמצעות ניתוח מיני מתיחת בטן המטפל בעודפי עור בבטן התחתונה.

מהו היתרונות שיש בתהליך ניתוח להסרת עודפי עור?

כיוון שההליך הכירורגי של ניתוחי מתיחת בטן כולל פתיחה של הבטן וסילוק עודפי עור, זוהי הדרך היעילה ביותר להסרת עודפי עור מהבטן וכן חיטוב ומיצוק של אזור זה באופן מרשים ולטווח ארוך. מדובר על פתרון מצוין ואפקטיבי עבור גברים ונשים הסובלים מהיווצרות של קפלי עור באזור הבטן, ומחפשים אחר פתרון קוסמטי איכותי שיאפשר להם ללבוש בגדים צמודים או ללכת לבריכה לים מבלי להתבייש בגופם.

הסרה כירורגית של עודפי העור מהבטן מאפשרת לראות את תוצאות הטיפול כבר בסיום הניתוח, אך כדי להבטיח תוצאות מיטביות ואיכותיות לטווח הארוך חשוב שכל מטופל יקפיד על ההנחיות הנדרשות בתקופת ההחלמה מהניתוח.

תהליך ההחלמה לאחר הסרת עודפי עור בבטן

בשבועות הראשונים לאחר ניתוח מתיחת בטן הגוף מתאושש מההליכים הכירורגיים שבוצעו בו, ולכן זהו זמן קריטי וחשוב לתת לגוף כמה שיותר מנוחה ולהימנע מפעילות מאומצת. כדי לסייע לתהליך ההחלמה הטבעי של הגוף לאחר הניתוח, חשוב להיצמד להנחיות שהמנתח נתן לפני השחרור מבית החולים. הליך ההחלמה מתרכז ברובו בשינוי והתאמת הרקמות להיקפי הגוף החדשים ומצומצמים יותר, ולכן בזמן הזה על המטופלים ללבוש חגורת בטן רפואית שתסייע בתהליך.

נפיחות בבטן לאחר ניתוח מתיחת בטן – ממה היא נגרמת?

בין תופעות הלוואי המתרחשות בגוף לאחר ניתוח מתיחת בטן, ניתן לומר כי כאבים ונפיחות בבטן הם בין התופעות השכיחות ביותר. הכאבים נגרמים באופן טבעי מההליך הכירורגי שבוצע בגוף, במיוחד אם הניתוח כלל הידוק של סיבי השרירים בבטן, ואילו הנפיחות הינה חלק מאגירת הנוזלים שמתרחשים בגוף לאחר הניתוח.

נוזלים אלו צריכים לצאת מהגוף, ולכן המנתח יחליט לאחר הניתוח האם יש צורך להתקין נקזים בבטן כדי לאפשר לנוזלים אלו לצאת. לרוב חגורת הלץ הרפואית הנלבשת על הבטן תסייע למניעת הנפיחות בבטן, זאת באמצעות הפעלת לחץ מתון על הבטן למניעת הצטברות נוזלים ויצירת נפיחות.

האם מתרחשת נפיחות בבטן גם לאחר מתיחת בטן ללא ניתוח?

ההליך הלא-פולשני בתחום מתיחת בטן מתבצע באופן שונה מניתוחי מתיחת בטן, ולכן קיימת סבירות נמוכה יותר שתתפתח נפיחות בבטן לאחר טיפולי מתיחת בטן ללא ניתוח. משום כך ניתן לומר כי מניעת הנפיחות בבטן היא אחת מהיתרונות שיש בהליך זה, נוסף על תהליך החלמה קצר ופשוט יותר המאפשר חזרה לשגרת החיים תוך זמן קצר בלבד.

מה החסרונות בתהליך הסרת עודפי עור ללא ניתוח?

על אף היתרונות שיש בהסרת עודפי עור ללא ניתוח, יש לקחת בחשבון כי ההליך הטיפולי הזה אינו מיועד לכל מטופל הסובל מהצטברות של עודפי עור בבטן. הסיבה לכך היא היעילות של הטיפול שמתאימה רק למטופלים בעלי עודפי עור קטנים ושטחיים בלבד, ולכן היא איננה יכולה להעניק את הפתרון המתאים לעודפי עור נרחבים ומשמעותיים הקיימים בבטן.

מחיר מתיחת בטן – האם ניתן להוזיל את העלויות של הניתוח?

העלות של ניתוח מתיחת בטן מסתכמת בסכום של חמש ספרות הנע בין 25,000 ועד 60,000 ₪. כמובן שטיפולי מתיחת בטן ללא ניתוח יהיו זולים יותר, אך כפי שצוין קודם הם אינם יעילים לכל המטופלים הסובלים מהצטברות של עודפי עור בבטן. כדאי לברר בנוגע להזלת עלויות הניתוח באמצעות שימוש בביטוחים רפואיים הקיימים בקופות החולים, בהתאם להסדרים הקיימים בין המנתחים הפלסטיים לקופת החולים בה המטופל מבוטח.