מצבורים של שומן עודף בגוף עשויים להשפיע באופן ישיר על המראה האסתטי והחטוב של הגוף, ולכן ההמלצה הרווחת במקרים אלו היא להקפיד על תזונה בריאה ומאוזנת בשילוב פעילות גופנית קבועה. תהליכי דיאטה המותאמים אישית לכל אדם יכולים להוביל להשלת קילוגרמים רבים ממשקל הגוף, וכך לחטב ולמצק את הגוף בצורה יפה ומחמיאה יותר. במקרים של מצבורי שומן גדולים ומשמעותיים דיאטה היא הכרחית לירידה במשקל, אך לעיתים עשויה לגרום להצטברות של עודפי עור רבים המונעים מהשגת המטרה של מראה חטוב ואסתטי.

כיוון שפעילות גופנית איננה מאפשרת לסלק את עודפי העור המיותרים שנוצרו בגוף, הפתרון האידיאלי יהיה מתיחת בטן שהינו טיפול אסתטי ייעודי להסרת עודפי עור בבטן בצורה יעילה וקבועה. כדי להבין כיצד טיפולי מתיחת בטן מתבצעים, למי הם מיועדים והאם קיים קשר בין מתיחת בטן ושאיבת שומן – נרחיב בעמוד הנוכחי על סוגי הטיפול של מתיחת בטן, מהות הטיפול של שאיבת שומן ומידע נוסף שישפוך אור על הנושא האסתטי הנפוץ ביותר בתחום הטיפולים הקוסמטיים.

מהי מתיחת בטן?

טיפולי מתיחת בטן נועדו להעניק מתיחה מלאכותית לעור הנמצא באזור הבטן, כאשר ריכוז של עודפי עור באזור זה יוצרים מראה של בטן "נשפכת" בעלת קפלים רבים וללא נראות אסתטית. טיפולים אלו מבוצעים כיום באמצעות שתי הליכים שונים – הליך כירורגי והליך לא-פולשני באמצעות מכשור מתקדם.

ניתוח מתיחת בטן הינו הליך כירורגי מקיף הכולל פתיחה של הבטן, הסרה של רקמות שומן ועודפי עור, הידוק שרירי הבטן ולאחר מכן מתיחה של העור והתאמתו להיקפים החדשים של הבטן. לעומת ההליך הניתוחי, טיפולי מתיחת הבטן המתבצעים באמצעות מכשור ייעודי וחדשני מונעים את הצורך בניתוח לצורך מתיחת הבטן, זאת באמצעות ביצוע הרס ממוקד ויעיל של רקמות שומן מהבטן וחידוש העור שיראה הדוק, מתוח ואסתטי יותר.

מהי שאיבת שומן?

שאיבת שומן היא פעולה המבוצעת למטרות אסתטיות של הוצאת רקמות שומן עודפות מהגוף, וכך להעניק לגוף מראה חטוב ומחמיא יותר. חשוב להדגיש כי שאיבת שומן איננה מחליפה את תהליכי הדיאטה שיש לעשות כדי להוריד במשקל הגוף, אלא משלימה את הצורך והרצון להיפטר מעודפי שומן מיותרים שאי אפשר להיפטר מהם באמצעות פעילות גופנית ו/או תזונה בריאה.

למרות ששאיבת שומן מאפשרת להיפטר משומן עודף ועיקש באזורים שונים בגוף, לעיתים תהליך זה איננו יעניק את התוצאות הרצויות כתוצאה מהצטברות של עודפי עור שהכילו בעבר את רקמות השומן העודפות. לכן במקרים כאלו הפתרון יהיה שילוב של שני טיפולים אסתטיים – מתיחת בטן ושאיבת שומן.

מה הקשר בין מתיחת בטן לשאיבת שומן?

למרות שקיימים הבדלים מהותיים בין מתיחת בטן ושאיבת שומן, אין ספק כי שילוב הליכים אסתטיים אלו עשויים לשפר את המראה האסתטי של מטופלים המעוניינים להיפטר משומנים עודפים ועיקשים בבטנם, ובנוסף ליהנות ממראה של בטן מוצקה, הדוקה וחטובה יותר. לכן ניתן למצוא סוגים שונים של טיפולי בטן המשלבים גם שאיבת שומן כדי להגיע לתוצאות הרצויות של מתיחת בטן טובה:

האם בכל ניתוח מתיחת בטן מתבצעת שאיבת שומן?

יעילות השילוב בין מתיחת בטן ושאיבת שומן היא גבוהה, במיוחד עבור גברים ונשים הסובלים מהצטברות גדולה ומשמעותית של עודפי עור ורקמות שומן שמסרבים להיעלם לאחר שינוי אורח החיים. יחד עם זאת יש להדגיש כי לא בהכרח כל תהליך מתיחת בטן יחייב שאיבת שומן, אלא רק במקרים בהם קיימים עודפים של רקמות שומן בבטן המונעים את המראה המתוח של הבטן. כך לדוגמה נשים עם עודפי עור לאחר לידה יוכלו להיפטר מהם באמצעות טיפולי מתיחת בטן מתאימים ללא שאיבת שומן, כיוון שהעור באזור זה איננו מסוגל להתכווץ חזרה לגודלו המקורי כתוצאה מהשינוי הקיצוני שהתחולל בגוף בעקבות ההיריון.

האם מתיחת בטן ללא ניתוח יכולה להיעשות בשילוב שאיבת שומן?

גברים ונשים המעוניינים להיפטר מעודפי עור ורקמות שומן ללא ניתוח, יוכלו לעבור טיפולי הסרת עודפי עור ללא ניתוח המשלבים גם את פעולת שאיבת השומן כמו המסה והקפאת שומן, חימום רקמות השומן באמצעות לייזר ושיטות אחרות שיאפשרו למצק ולחטב את הבטן בצורה טובה ויעילה. בנוסף ליתרון של סילוק עודפי עור שומן ללא ניתוח, טיפולים אלו יהיו כרוכים בעלויות נמוכות יותר לעומת מחיר מתיחת בטן בשיטה הכירורגית.